Kilka dni do końca zbiórki charytatywnej na rzecz Marysi Tchórzewskiej. Pomożecie?

2020-10-15 11:40 Monika Półbratek
Marysia Tchórzewska
Autor: Monika Półbratek Marysia Tchórzewska

Dziewięcioletnia siedlczanka liczy na wsparcie mieszkańców miasta i regionu. Marysia Tchórzewska urodziła się z niesprawną nóżką, w której brakuje niektórych kości. Przeszła już trzy operacje w USA, by ocalić nogę. Czwarta operacja ma ją wydłużyć. Musi się odbyć w ciągu najbliższych tygodni, ze względu na obecny etap wzrostu Marysi. Do zakończenia zbiórki pieniędzy na zabieg zostało już tylko kilka dni!

– Przy wydłużeniu kończyny bardzo istotne jest uwapnianie się kości. Marysia teraz rośnie, a jej nóżka, niestety, nie rośnie tak jak powinna. W tym momencie mamy różnicę 7 cm, o które będziemy nogę wydłużać. Bardzo istotny jest ten moment, żeby nie zaprzepaścić wszystkich operacji i tego, by nóżka się prawidłowo uwapniała. Bo kość się lepiej uwapnia, gdy Marysia ma ten etap wzrostu. Jeżeli operacja nie będzie przeprowadzona na czas, to niestety trzeba będzie podać specjalne białko, które będzie sztucznie uwapniało nogę. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami – wyjaśnia Natalia Artych-Tchórzewska, mama Marysi.

Rodzinie zależy też na jak najszybszej operacji, bo w późniejszym okresie wyjazd do USA, gdzie ma zostać przeprowadzona, może uniemożliwić rozwijająca się druga fala pandemii. Sama Marysia marzy natomiast o tym, by móc normalnie korzystać z dzieciństwa.

– Nie mogę się doczekać, kiedy będę miała dwie równe nóżki i będę mogła sobie pojeździć na rolkach i na wrotkach. Dziękuję wszystkim, którzy mi już pomogli w zbiórce. Dziękuję moim kolegom i koleżankom, a przede wszystkim Lusi, która mnie wspierała od samego początku! – mówi dziewczynka.

Marysia Tchórzewska
Autor: Natalia Artych-Tchórzewska

Do opłacenia kosztów operacji brakuje jeszcze ponad 30 tys. zł, a zbiórka trwa tylko do 20 października. W grupie „Licytujemy dla Marysi Tchórzewskiej” w portalu społecznościowym potrwają jednak dłużej charytatywne licytacje na rzecz dziewczynki. Na bieżąco będą się tam pojawiać także informacje o nowych aukcjach na jej rzecz, na których będzie można wylicytować przedmioty przekazane przez Team Kacperka Boruty.

– Serdecznie zapraszamy do pomocy. Można zarówno wesprzeć Marysię poprzez wystawianie rzeczy na licytację, jak i wziąć udział w licytacjach. Teraz w Allegro charytatywnym będą wystawione fanty, które podarowali nam rodzice Kacpiego, za co im serdecznie dziękujemy. Będzie to sukienka Agnieszki Radwańskiej z autografem, jej rakietka z autografem, koszulka Kubicy i wiele innych fantów – zaprasza Natalia Artych-Tchórzewska.

Więcej informacji o zbiórce na rzecz Marysi można znaleźć na jej oficjalnej stronie w portalu siepomaga.

Diabły na wolności | ESKA XD - Coś dobrego #5

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.