Jest wykonawca, który dokończy prace w Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem

2021-07-15 17:29 Joanna Soćko
centrum opieki nad matka i dzieckiem w Siedlcach
Autor: fot. JS Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem jest w 90 procentach gotowe. Zostały ostatnie prace

3 miesiące - tyle czasu ma nowy wykonawca na dokończenie prac w Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem, które powstaje przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Po kilku nieudanych próbach udało się znaleźć firmę, która zrealizuje ostanie roboty.

Pandemia, problemy z pierwszym wykonawcą oraz kłopoty ze znalezieniem nowej firmy budowlanej sprawiły, że siedleckie Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem, które miało zostać otwarte ponad rok temu nadal nie jest gotowe. Władze Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach nie tracą jednak nadziei i zapowiadają, że w najbliższych miesiącach nowoczesny ośrodek zacznie działać. Dziś (15 lipca) została podpisana umowa z firmą, która dokończy prace. - Mamy na to pieniądze, wykonawca zmieścił się w zarezerwowanym budżecie i ma 3 miesiące na dokończenie inwestycji - mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala wojewódzkiego.

Do zrobienia zostało jeszcze około 10 procent robót. To m.in. prace teletechniczne, położenie wykładzin i pomalowanie ścian. W związku z dużym opóźnieniem i wzrostem cen inwestycja będzie o ponad 4 mln zł droższa niż zakładano na początku. Jej koszt to teraz ok, 14 mln zł.

Przypomnijmy, że Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem powstaje w dawnej przyszpitalnej kotłowni. Całość została przebudowana i wyremontowana. Będą tam działać m.in. poradnie: ginekologiczno-położnicza i neonatologiczna, pracownia wczesnej rehabilitacji poporodowej oraz szkoła rodzenia.