Jest dużo dziur i… nerwów. Mieszkańcy Składowej mają dość nocnych robót [FOTO WIDEO AUDIO]

2021-03-04 17:31 Joanna Soćko
Składowa
Autor: fot. archiwum prywatne Drogowcy pracują przy Składowej w nocy, roboty trwają nawet po kilka godzin

Środek nocy, a przy ulicy Składowej w Siedlcach praca wre. Drogowcy łatają dziury i wyrwy w jezdni, a mieszkańcy narzekają. Mówią, że ciężki sprzęt i hałas, który towarzyszy pracom - są nie do zniesienia.

Roboty przy ul. Składowej miały początkowo trwać cztery dni i zakończyć się w miniony weekend. Pracy jest jednak więcej niż zakładano i są kontynuowane. Mieszkańcy domów i mieszkań położonych najbliżej drogi mają dość.

- Najchętniej, to bym zaprosił urzędników, którzy to wymyślili na nocną pracę, żeby taki sprzęt postawili sobie pod własnym domem i posłuchali jak to wygląda…

Mówią mieszkańcy ul. Składowej. POSŁUCHAJ:

Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg siedleckiego magistratu, prosi mieszkańców Składowej o cierpliwość i tłumaczy, że roboty muszą być prowadzone w nocy.

- Jest nam przykro, że te roboty muszą odbywać się w takich godzinach, staramy się to robić jak najszybciej, jak najmniej inwazyjnie. Nie możemy też pozwolić sobie na zamkniecie tej ulicy ze względu na to, że to jest ważny szklak komunikacyjny naszego miasta i gdybyśmy zamknęli Składową w ciągu dnia, zakorkowalibyśmy centrum miasta...

Mówi Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg UM Siedlce

Wczoraj, po naszej interwencji, nocne roboty trwały krócej i zakończyły się jeszcze przed północą. Będą kontynuowane co najmniej do soboty. To nie koniec. Urzędnicy zapowiadają, że wiosną, na najbardziej zniszczonej części ulicy zostanie położona specjalna nakładka.

Nocne prace przy ulicy Składowej