Kierowca ciężarówki zapłaci wysoki mandat

i

Autor: Materiały prasowe

Pijani za kierownicą!

Jeden pijany, drugi po użyciu alkoholu. Kierowcy ciężarówek zatrzymani pod Siedlcami

2023-09-22 14:02

Mimo wielu apeli kierowcy wciąż wsiadają do samochodów mimo, że wcześniej pili alkohol. Kolejnych nietrzeźwych kierowców ciężarówek zatrzymano w tym tygodniu w pobliżu Siedlec.

Na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannej akcji przebadali alkomatami przesiewowymi prawie 400 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego i dwóch w stanie po spożyciu alkoholu.

- Na krajowej „dwójce” koło Siedlec, patrol ITD zatrzymał nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki. 47-latek (obywatel Polski) miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dalszym odcinku krajowej „dwójki” w okolicach Siedlec, patrol ITD zatrzymał kierowcę polskiej ciężarówki, który był w stanie po spożyciu alkoholu. 43-latek (obywatel Białorusi) „wydmuchał” 0,42 promila - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być karani jeszcze surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE