Jaki jest harmonogram tegorocznej rekrutacji do siedleckich przedszkoli? [AUDIO]

2021-03-05 16:01 Monika Półbratek
przedszkole
Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Do 8 marca rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli w Siedlcach, mogą składać tzw. deklaracje kontynuacji nauki. 10 marca rozpocznie się nowy nabór maluchów na rok przedszkolny 2021/2022. Jak zapewniają urzędnicy Wydziału Edukacji siedleckiego magistratu, na siedleckie trzylatki czekać będzie większa liczba miejsc niż rok temu.

– W tym roku jest o 80 miejsc więcej niż w roku ubiegłym, bo mamy 500 miejsc dla dzieci trzyletnich w przedszkolach publicznych. Rok temu było ich 420, więc są to ponad trzy oddziały więcej. Jeżeli chodzi o sześciolatki, bo taka rekrutacja dla dzieci sześcioletnich też jest prowadzona, to mamy około 200 miejsc w przedszkolach i w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych – informuje Jacek Janusiewicz, pracownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.

W tegorocznej rekrutacji bierze też udział około 20 przedszkoli niepublicznych. 

W środę, 10 marca od godz. 8.00, na stronie internetowej Urzędu Miasta Siedlce będzie już działał link, odsyłający rodziców do strony naboru.

– Rodzic, wchodząc na tę stronę, może się zalogować, wypełnić elektronicznie wniosek, potem go wydrukować. Następnie, wraz z oświadczeniami, które również są dostępne na stronie miasta, należy zanieść taki wniosek do przedszkola pierwszego wyboru – mówi Jacek Janusiewicz.

Pierwszy etap naboru do przedszkoli potrwa do 24 marca, do godz. 15.00. Później, ich dyrektorzy będą mieć czas na weryfikację wniosków. 9 kwietnia rodzice zostaną poinformowani o tym, czy ich dziecko zostało zakwalifikowane do którejś z wybranych placówek. Jeżeli tak się stało, będą mieć tydzień na złożenie potwierdzenia woli uczęszczania do tego przedszkola lub oddziału przedszkolnego przez ich dziecko. Od 21 kwietnia dostępna będzie już lista wszystkich dzieci przyjętych do konkretnych placówek. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 21 czerwca 2021 roku.

Więcej informacji, dotyczących harmonogramu tegorocznej rekrutacji, można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ o tym, jaki jest harmonogram tegorocznej rekrutacji do przedszkoli w Siedlcach:
Pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach