Jak wyglądają zajęcia z pozytywnej dyscypliny realizowane w Siedlcach? [AUDIO]

2020-08-03 19:40
Zajęcia z pozytywnej dyscypliny prowadzi Dorota Jakubowska-Kurzec
Autor: Monika Półbratek Dorota Jakubowska-Kurzec podczas warsztatów z pozytywnej dyscypliny dla rodziców z Siedlec

„Nawiąż relację, zanim naprawisz sytuację” – to jedna z zasad pozytywnej dyscypliny – coraz bardziej popularnej metody wychowawczej. O tym, jak budować dobre relacje z dziećmi, od początku roku mogą się uczyć rodzice z Siedlec. Stowarzyszenie tutajteraz organizowało już kilka cykli takich spotkań, sfinansowanych z budżetu miasta. Także w wakacje. Sprawdziliśmy, jak wyglądają warsztaty.

Podczas zajęć, które odbywają się w mieście co kilka tygodni lub miesięcy, rodzice każdorazowo mają możliwość nie tylko posłuchania wykładu, ale także aktywnej pracy w grupach i pracy zespołowej. Dzięki temu mogą przećwiczyć niektóre sposoby zachowań czy wyobrazić sobie, jak zachowałoby się w danej sytuacji ich dziecko lub oni sami.

– Ja wychodzę z założenia, że wiedza jest niczym, póki nie wejdzie w mięśnie, w związku z tym moim celem, oprócz szerzenia pozytywnej dyscypliny, jest to, żeby rodzice praktykowali. Stąd moje warsztaty nazywają się „Pozytywna dyscyplina w praktyce”. Trenujemy, sprawdzamy, testujemy, wymyślamy (...) – wyjaśnia Dorota Jakubowska-Kurzec, edukatorka pozytywnej dyscypliny, która prowadziła weekendowe kursy dla rodziców w trakcie wakacji.

Zajęcia cieszą się w Siedlcach olbrzymią popularnością, więc co pewien czas są wznawiane. Kolejne odbędą się najprawdopodobniej po wakacjach.

Podczas warsztatów z pozytywnej dyscypliny prowadząca i rodzice robią wiele notatek
Autor: Monika Półbratek Podczas warsztatów z pozytywnej dyscypliny prowadząca i rodzice robią wspólnie wiele notatek

– W roku 2020 mamy kilka edycji zaplanowanych. Są to warsztaty dofinansowane przez Urząd Miasta Siedlce, więc są bezpłatne. I myślę, że osoby zainteresowane jeszcze z pewnością znajdą dla siebie dogodny termin, a warsztaty będą się odbywały do końca roku, więc kilka naborów jeszcze planujemy – mówi Agnieszka Janiszewska ze Stowarzyszenia tutajteraz.

Informacje o kolejnych terminach zajęć znajdziecie na fanpage'ach Stowarzyszenia tutajteraz oraz Galerii Kultura w portalu społecznościowym.

Więcej o warsztatach z pozytywnej dyscypliny i o tym, jak oceniają je ich uczestnicy, wśród których są nie tylko rodzice, ale także nauczyciele i pracownicy społeczni, usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

Posłuchaj: jak wyglądają zajęcia z pozytywnej dyscypliny, czego dotyczą i jak oceniają je rodzice?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE