Gratka dla fanów motoryzacji. „Mrowisko 2020” już w weekend [AUDIO]

2021-07-21 15:06
mrowisko plakat
Autor: JS

Choć często są bardzo stare i nie osiągają zawrotnych prędkości, wciąż zachwycają. Auta, motocykle i inne maszyny z duszą opanują Siedlce. W niedzielę (25 lipca) odbędzie się XI Zlot Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko”.

Impreza odbywa się teraz, ale w nazwie pozostała ubiegłoroczna data. To nie jest błąd - uspokajają organizatorzy. Planowany na poprzedni sezon zlot nie mógł się odbyć, bo przeszkodziła w tym pandemia. Czas nadrobić zaległości. - Jest to Mrowisko 2020, które odbywa się w 2021 roku, tradycyjnie na wszystkich którzy nas odwiedzą 25 lipca będzie czekał ogrom pojazdów zabytkowych wszelkiego typu, spełniających oczywiście wymogi organizatora, czyli maksymalnie rocznik ‘89 - mówi Maciej Mikołajewski, prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba”.

To już 11. edycja „Mrowiska”. Zabytkowe samochody, motocykle i inne motoryzacyjne ciekawostki będzie można oglądać na terenach zielonych przy siedleckim amfiteatrze. Impreza rozpocznie się o godz. 9.

Właściciele starych pojazdów, którzy chcieliby zaprezentować w niedzielę swój sprzęt nie muszą się wcześniej rejestrować. Wystarczy, że rano (25 lipca) przyjadą autem czy jednośladem na „Mrowisko”.

Podczas zlotu nie zabraknie różnych motoryzacyjnych atrakcji. Wśród nich są m.in. konkursy z nagrodami. Szczegóły w materiale audio, który poniżej.

Rozmowa z Maciejem Mikołajewskim, prezesem MTZ „Korba”. POSŁUCHAJ: