Film dokumentalny „Into the ice” i spotkanie z Marzeną Stańską w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Film dokumentalny „Into the ice” i spotkanie z Marzeną Stańską w Novekino Siedlce

2023-02-06 15:06

Spotkanie z przyrodą, przygodą, dobrą literaturą, Marzeną Stańską i… oczywiście z dobrym filmem dokumentalnym Larsa Ostenfelda pt. „Into the ice” – na to mogą liczyć widzowie czwartkowego seansu w ramach cyklu „Kino z Pasją”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 lutego o 19.00 w NoveKino Siedlce.

– W ramach najbliższego spotkania z cyklu „Kino z pasją” na ekranie zobaczymy niezwykły, pokazywany na najważniejszych międzynarodowych festiwalach dokument Larsa Ostenfelda pt. „Into the ice”. Reżyser towarzyszył z kamerą trójce światowej sławy glacjologów w badaniach prowadzonych na lodowych przestrzeniach Grenlandii. Niezwykle widowiskowe zdjęcia, piękno surowej grenlandzkiej przyrody, ale także ważne pytania dotyczące zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi, tempa topnienia lodowców i podnoszenia się poziomu oceanów, a do tego zapierające dech w piersiach sceny zejścia w głąb lodowców – to właśnie zobaczymy w kinie – zapowiada Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka wydarzenia.

Seans poprzedzi jej rozmowa z Marzeną Stańską – profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, pełniącą obecnie obowiązki dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych na tej uczelni. Obszar badań naukowych Marzeny Stańskiej to zoologia, arachnologia i ekologia, przyglądanie się wpływom procesów naturalnych i działalności człowieka na różnorodność gatunków.

Czy zmiany klimatu wpływają na nasze najbliższe otoczenie? Co możemy zrobić, by powstrzymać procesy niszczące naturę? Te tematy na pewno pojawią się w naszej rozmowie. Prof. Stańska przyznaje, że bardzo leży jej na sercu popularyzowanie wiedzy naukowej, więc chętnie bierze udział we wszystkich projektach, które temu służą. Często bywa też w dalekich podróżach, kocha muzykę klasyczną i literaturę. A dobrej literatury mogą się spodziewać także widzowie spotkania, bo Wydawnictwo Czarne przekazało w prezencie dla widzów „Kina z Pasją” reporterskie książki Ilony Wiśniewskiej „LUD” i „MIGOT”, opowiadające o życiu grenlandzkiej społeczności – zapowiada Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Seans i spotkanie odbędą się już w najbliższy czwartek, 9 lutego w Novekino Siedlce. Początek o godz. 19.00.

Sonda
Czy oglądasz filmy dokumentalne?
Film dokumentalny „Into the ice” i spotkanie z Marzeną Stańską w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE