Zakończył się remont w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przy ul. Kaszubskiej 1. Od 1 lutego jest udostępniona czytelnikom

i

Autor: Monika Półbratek Od 1 lutego w Filii nr 2 MBP w Siedlcach można już wypożyczać książki

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach jest już otwarta po remoncie

2022-02-01 10:17

Była nieczynna przez kilka tygodni, od dziś (1 lutego) wznawia działalność. Po zakończeniu remontu podłogi, filia nr 2 siedleckiej Książnicy zaprasza czytelników. Prace remontowe w budynku przy ul. Kaszubskiej trwały od końca listopada i były sporym wyzwaniem dla bibliotekarzy. Wymagały bowiem wyniesienia z obiektu całego księgozbioru.

– W filii nr 2 naszej biblioteki podłoga nie była wymieniana od 25 lat. Stare panele nie mogły już służyć czytelnikom i pracownikom. W związku z tym podjęliśmy dosyć spore przedsięwzięcie, a mianowicie trzeba było usunąć wszystko, co było w placówce, czyli około 40 tys. woluminów i ponad sto regałów różnej wielkości. Lokal został całkowicie opróżniony, po to żeby można było wykonać remont podłogi. Został on zrealizowany. W tej chwili jest położony w całym lokalu nowy, ładny i czysty gres, który na pewno będzie służył bardzo dobrze czytelnikom i pracownikom – informuje Ewelina Raczyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.

Remont filii nr 2 kosztował prawie 74 tys. zł. Został wykonany w ramach budżetu biblioteki na 2021 rok. Po jego zakończeniu, czytelnicy zniecierpliwieni dość długim okresem oczekiwania na otwarcie placówki, mogą tam od dzisiaj znowu wypożyczać książki.

– Cały księgozbiór powrócił już na swoje miejsce i od 1 lutego otwieramy się. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że czytelnicy już się niecierpliwili, bo otrzymywaliśmy telefony z pytaniem, kiedy nastąpi otwarcie. Niestety, uporządkowanie całego księgozbioru wymagało czasu i ogromnej precyzji, po to żeby funkcjonować już prawidłowo (…) Zapraszamy od poniedziałku do piątku wszystkich zniecierpliwionych i oczywiście nowych czytelników – mówi dyrektor.

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przy ul. Kaszubskiej 1 jest obecnie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 18.00, a w piątki w godz. od 8.00 do 16.00.

Sonda
Czy znasz książki Olgi Tokarczuk, polskiej noblistki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE