Dzieci Niebiańskich Legionów z Ukrainy spędzają ferie na Zamku Biskupim Janów Podlaski

i

Autor: fot. Fundacja Leny Grochowskiej

Dzieci Niebiańskich Legionów z Ukrainy spędzają ferie na Zamku Biskupim Janów Podlaski

2023-02-24 7:41

Fundacja Leny Grochowskiej w odpowiedzi na prośbę sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, wspólnie z Arche hotelem Zamek Janów Podlaski organizuje ferie zimowe m.in. dla „Dzieci Niebiańskich Legionów”, czyli żołnierzy poległych w walce, dla dzieci-żołnierzy oraz młodzieży pochodzącej z miejscowości frontowych i przyfrontowych, a także dla dzieci z niepełnosprawnościami.

– Odpowiedzieliśmy na prośbę sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji i zorganizowaliśmy na Zamku Janów Podlaski ferie dla „Dzieci Niebiańskich Legionów”, czyli dzieci żołnierzy poległych na froncie, a także dla dzieci żołnierzy walczących – młodych wolontariuszy, którzy produkują niezbędniki dla ukraińskiego wojska. Z ferii skorzystają również dzieci i młodzież z miejscowości frontowych i przyfrontowych, a także dzieci z rodzin wielodzietnych, w tym osoby z niepełnosprawnościami. W ramach współpracy zaplanowanych jest pięć 7-dniowych turnusów, z których łącznie skorzysta blisko 250 dzieci z opiekunami – informuje Aneta Żochowska, dyrektor siedleckiej Fundacji Leny Grochowskiej.

Dzieci Niebiańskich Legionów z Ukrainy spędzają ferie na Zamku Biskupim Janów Podlaski

i

Autor: fot. Fundacja Leny Grochowskiej

Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie poszkodowanym przez wojnę ukraińskim dzieciom kilku spokojnych, beztroskich dni w Arche Hotelu Zamek Janów Podlaski, bez nieustającego strachu zagrożenia życia i zdrowia, bez myślenia o nadlatujących rosyjskich rakietach i dronach.

Podczas pobytu na Zamku Biskupim Janów Podlaski, dzieci będą miały zapewnione:

  • zajęcia sportowe, artystyczne i plastyczne,
  • wycieczki turystyczne,
  • zwiedzanie stadniny koni arabskich,
  • spotkania z psychologami i policjantami Wydziału Prewencji KMP w Białej Podlaskiej

Ponadto w Janowie Podlaskim, Siedlcach oraz Białej Podlaskiej odbędą się koncerty charytatywne dla wsparcia walczącej i umęczonej wojną Ukrainy, z którymi wystąpią:

  • Zespół Tańca Ludowego „WOŁYNIANKA" pod kierownictwem Olega Kozachuk
  • oraz Zespól Tańca Ludowego „WOŁYNIANOCZKA" pod kierownictwem Oleny Kozachuk, działający przy Pałacu Kultury Miasta Łuck".

– Rok temu Ukraina żyła, mając nad sobą bezpieczne niebo. Po blisko 365 dniach nieustającej i niesprawiedliwej wojny, Ukraiński naród broniąc swego kraju, walczy o wolność całej Europy. Nie jesteśmy obojętni wobec rozgrywanego okrucieństwa za granicami naszej Ojczyzny. Nasze stanowisko niesienia pomocy jest niezmienne i stałe. Jesteśmy z tobą, Ukraino! – dodaje Aneta Żochowska.

Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Grand Circle z Bostonu, która wspiera finansowo działania Fundacji Leny Grochowskiej, związane z pobytami ukraińskich uchodźców w Polsce.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinna powstać fabryka broni dla Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE