Dzieci, młodzież i seniorzy z Siedlec na szkoleniach z bezpieczeństwa. Projekt „Razem bezpieczniej”

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Profilaktyka

Dzieci, młodzież i seniorzy z Siedlec na szkoleniach z bezpieczeństwa. Projekt „Razem bezpieczniej” [ZDJĘCIA!]

2023-09-21 17:20

Edukują dla bezpieczeństwa! Komenda Miejska Policji w Siedlcach i Urząd Miasta Siedlce wspólnie realizują projekt „Razem bezpieczniej”. Jego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w ruchu drogowym. Inauguracja projektu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach. W jego ramach w mieście organizowane będą zarówno spotkania z dziećmi i młodzieżą, jak też z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Bezpieczeństwo na drodze to kluczowa kwestia, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ważne jest aby znać i przestrzegać przepisów drogowych. W tym celu będą prowadzone zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci, ale też dla młodzieży i seniorów z terenu miasta Siedlce, bo bezpieczeństwo na drodze zależy od wspólnych wysiłków nas wszystkich. Dlatego ważne jest, aby każdy znał i przestrzegał tych zasad – podkreśla kom. Ewelina Radomyska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Dla dzieci klas I-III przewidziane są zajęcia pt. „Jestem bezpieczny na drodze, w miejscach publicznych i w domu”. Będzie to cykl spotkań policjantów z siedleckiej komendy z uczniami klas I-III szkół podstawowych w mieście. W trakcie spotkań dzieci dowiedzą się jak zachowywać bezpieczeństwo w miejscach publicznych, a także co robić w sytuacjach zagrożenia.

– Trzeba przypominać, uczyć! Bo myślę, że dzieci są najbardziej wdzięcznymi słuchaczami, więc jeżeli funkcjonariusze w sposób konkretny wytłumaczą im zasady ruchu drogowego, to one będą tego przestrzegać. A może nawet wymuszą na rodzicach, by i oni tego przestrzegali... – mówi Robert Szczepanik, wiceprezydent Siedlec.

Oficjalna inauguracja projektu „Razem bezpieczniej” odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

– Nasza szkoła znajduje się przy dwóch ruchliwych ulicach, gdzie jest duże natężenie ruchu, dlatego chętnie włączamy się w różne działania promujące bezpieczeństwo – mówi Karol Wnorowski, dyrektor siedleckiej „Ósemki”.

Ze starszymi uczniami siedleccy policjanci spotkają się w ramach projektu podczas debaty „Młodzież o bezpieczeństwie”, w której wezmą udział uczniowie siedleckich szkół średnich, nauczyciele, a także policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Uczestnicy debaty będą starali się odpowiedzieć na pytania: Czy w mieście jest bezpiecznie? Co można zmienić, żeby było bezpieczniej? W trakcie debaty odbędzie się prelekcja policjantów na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Z siedleckimi seniorami mundurowi będą rozmawiać na spotkaniu pod nazwą „Bezpieczny senior” w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, funkcjonującego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Policjanci omówią wówczas zagrożenia, na które narażone są szczególnie osoby starsze.

Jesteś kierowcą? Sprawdź, jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 15
Co grozi kierowcy, który nie ma przy sobie prawa jazdy podczas policyjnej kontroli?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE