Dzieci dzieciom – prezenty dla małych pacjentów siedleckiego szpitala

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Dzieci dzieciom – prezenty dla małych pacjentów siedleckiego szpitala [AUDIO]

2022-04-12 12:12

Mają przynieść promyk radości dzieciom, które na święta nie mogą wrócić do domów. Do małych pacjentów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach trafiły podarunki od Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Kotuniu. Pochodzą ze zbiórki charytatywnej, która została ostatnio przeprowadzona w placówce. Pracownikom oddziału przekazała je dyrekcja przedszkola. Skorzystają z nich także dzieci uchodźców z Ukrainy.

POSŁUCHAJ więcej o prezentach od przedszkolaków dla pacjentów oddziału dziecięcego w siedleckim szpitalu wojewódzkim:

– Postanowiłyśmy w tym roku pomyśleć o dzieciach, które trafiają do szpitala chore i potrzebują jakiegoś oderwania się od swojej choroby, swoich problemów. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby te dzieci miały jakieś zajęcie, więc muszą mieć też artykuły, którymi będą mogły się posługiwać. Zarządziłyśmy taką zbiórkę, poprosiłyśmy też o pomoc rodziców dzieci, którzy zawsze nas wspierają i tym razem też nie odmówili nam pomocy. Dzięki nim i nauczycielom mogłyśmy zebrać m.in.: bloki, zeszyty, kredki, kleje, plastelinę czy bibułę. Myślę że dzieci wyczarują sobie z tego nie tylko jakieś ozdoby świąteczne, ale też wystarczy im materiałów jeszcze na późniejsze zajęcia – mówi w imieniu całej dyrekcji Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Kotuniu Katarzyna Żak-Bystrzycka, dyrektor pedagogiczny.

Jak podkreśla kadra oddziału dziecięcego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, takie praktyczne podarunki na pewno zostaną dobrze wykorzystane przez małych pacjentów. A z podarowanych szpitalowi artykułów plastycznych i biurowych, będą korzystać także trafiające na oddział dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dzieci dzieciom – prezenty dla małych pacjentów siedleckiego szpitala

i

Autor: fot. Urząd Miasta Siedlce

– Tego rodzaju inicjatywy – wielkanocny zajączek czy bożonarodzeniowa gwiazdka – są bardzo mile widziane na naszym oddziale. Zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy hospitalizacji dziecięcych mamy więcej, bo mamy dzieci z Ukrainy, które nie mają swoich zabawek i przyborów szkolnych. One z ochotą korzystają z wszelkiego rodzaju darowizn, które mamy na oddziale. Dlatego jesteśmy zawsze otwarci i bardzo mile zaskoczeni tego rodzaju inicjatywami – mówi Małgorzata Ułanowska, pielęgniarka oddziałowa oddziału dziecięcego w szpitalu.

– Oczywiście chcielibyśmy, żeby wszystkie dzieci wyszły na święta do domu, bo święta są takim specyficznym, fajnym czasem dla dzieci, szczególnie jeśli są zdrowe. Natomiast oczywiście, te z nich, które będą musiały zostać, zostaną. I postaramy się wypełnić im czas w taki sposób, żeby nie odczuły tego stresu związanego z pobytem w szpitalu – dodaje Anna Garucka, dyrektor ds. pielęgniarstwa i organizacji opieki w placówce.

Obecnie (12 kwietnia) na oddziale dziecięcym w szpitalu wojewódzkim przebywa 21 chorych dzieci, w tym dwoje z Ukrainy.

Sonda
Czy wyobrażasz sobie Wielkanoc bez jajek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE