Dowiedz się więcej o raku piersi! Na spotkanie profilaktyczne zaprasza Uniwersytet w Siedlcach

i

Autor: fot. Uniwersytet w Siedlcach i Siedleckie Centrum Onkologii

Zdrowie

Dowiedz się więcej o raku piersi! Na spotkanie profilaktyczne zaprasza Uniwersytet w Siedlcach

2023-11-13 11:08

Pracownicy naukowi siedleckiej uczelni we współpracy z Siedleckim Centrum Onkologii będą edukować lokalną społeczność w zakresie profilaktyki raka piersi. Zapraszają mieszkanki Siedlec i okolic na spotkanie pt. „Rak nie pyta ile masz lat”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 12.00 w auli Wydziału Nauk Społecznych i Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach. W programie dwie prelekcje i szkolenie praktyczne.

Nowotwory piersi wciąż zabijają w Polsce zbyt wiele kobiet w różnym wieku. Dlatego Uniwersytet w Siedlcach, przy współpracy z Siedleckim Centrum Onkologii, zaprasza 15 listopada studentki, naszą uczelnianą społeczność oraz mieszkanki Siedlec i regionu na spotkanie, podczas którego chcemy przypominać, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych piersi. Uważamy, że bezwzględnie trzeba wyrabiać w sobie systematyczność w samobadaniu się już od najmłodszych lat! – podkreśla Beata Gałek, rzecznik prasowy UwS.

Program spotkania „Rak nie pyta, ile masz lat”:

  • Wprowadzenie dr hab. n. med. Jakuba Radziszewskiego, prof. UwS, Dziekana Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, pracownika Siedleckiego Centrum Onkologii.
  • Wykład i szkolenie dr n. med. Joanny Kozłowiec z Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, zastępcy dyrektora Siedleckiego Centrum Onkologii.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 12.00 w auli 08.A na Wydziale Nauk Społecznych i Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach, przy ul. Żytniej 39.

Sonda
Czy pamiętasz o regularnym samobadaniu piersi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE