Dlaczego warto zajrzeć do bazy rodzin Szlachetnej Paczki? Jak można im pomóc? [AUDIO]

2020-11-13 17:54
szlachetna paczka_siedlce
Autor: fot. szlachetnapaczka.pl

W sobotę, 14 listopada, Szlachetna Paczka otwiera tegoroczną bazę rodzin. Darczyńcy z całej Polski będą już mogli wybierać te osoby i rodziny, którym chcą pomóc. W tym roku w Siedlcach i okolicach najczęściej zgłaszani do pomocy byli seniorzy. Wolontariusze, którzy wcześniej odwiedzili potrzebujących, umożliwią darczyńcom dokładne zapoznanie się z ich wzruszającymi historiami.

– Jeżeli ktoś chce zostać takim darczyńcą, zachęcamy od 14 listopada do wejścia na stronę szlachetnapaczka.pl, zalogowanie się do systemu „Zostań darczyńcą” i wybranie rodziny, której chciałby pomóc – historii, która jego właśnie wzruszyła, złapała za serce. Teraz, w dobie pandemii, to jest właśnie ten moment, gdzie te rodziny najbardziej potrzebują naszego wsparcia, naszej pomocy. Liczymy na to, że znajdą się chętni – mówi Monika Reszke, liderka Szlachetnej Paczki rejonu Siedlce i okolice.

Podczas ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki udało się pomóc 16 703 rodzinom w Polsce. Otrzymały one wsparcie o łącznej wartości ponad 47 mln zł. Teraz powoli rusza już odliczanie do kolejnego Weekendu Cudów! Osoby, które chciałyby wesprzeć jakąś osobę lub rodzinę, mają na to czas do 12 grudnia, kiedy to paczki zostaną rozwiezione potrzebującym. Więcej o tym, jak można włączyć się w pomoc rodzinom, usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

Posłuchaj rozmowy z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki z Siedlec:
Społeczność wsi Koszewnica ufundowała kosz na nakrętki dla małych pacjentów siedleckiego hospicjum
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE