Czy Siedlce zostaną regionalną stolicą fanów fantastyki? Szanse są spore! [AUDIO]

2020-08-07 10:14 Monika Półbratek
Logo Stowarzyszenia Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk
Autor: Stowarzyszenie Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk Tak wygląda Logo Stowarzyszenia Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk

W ciągu ostatnich 20 lat w mieście i jego okolicy działało wiele różnych grup fanów literatury oraz filmów anime, fantasy i science fiction. Od niedawna zrzesza ich wszystkich jedno, nowo powstałe Stowarzyszenie. Jego członkowie wydają ogólnopolską publikację i planują zorganizować w Siedlcach Festiwal Fantastyki.

– Ostatnimi czasy, 16 czerwca tego roku, zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk, który jednoczy wszystkie inne organizacje, jak na przykład Stowarzyszenie Biały Kruk z Białej Podlaskiej, Siedlecki Klub Fantastyki, Mangi i Anime Etc. albo np. organizatorów Konwentu Prusakon w LO im. Bolesława Prusa – wyjaśnia Grzegorz Czapski, prezes stowarzyszenia.

W przyszłości przejmie ono od uczniów siedleckiego „Prusa” także organizację Prusakonu. Ponadto członkowie stowarzyszenia wydają bardzo popularne ogólnopolskie czasopismo internetowe – Magazyn Biały Kruk. Powoli pracują także nad pomysłem zorganizowania w mieście Festiwalu Fantastyki, który miałby się odbyć w przyszłym roku.

kości do gry RPG
Autor: Monika Półbratek Jednym z działań stowarzyszenia jest organizowanie w Siedlcach spotkań z grami fabularnymi RPG dla dzieci i dorosłych

– Inspirujemy się pomysłem Festiwalu Fantastyki z Białej Podlaskiej, który odbył się w 2018 roku. Część członków naszego stowarzyszenia pomagało przy tym samym festiwalu i myślimy o przeniesieniu tego do Siedlec. Planujemy to rozłożyć na okres 2-3 miesięcy, żeby to była seria wydarzeń, spotkań z pisarzami, prelekcji… Może nawet uda się zorganizować wystawę prac artystów, którzy zajmują się fantastyką. Zamierzamy na pewno współpracować z Miejską Biblioteką Publiczną, może z Muzeum Regionalnym, na pewno poprosimy o patronat Prezydenta Miasta Siedlce. No, wszystko przed nami! – mówi Grzegorz Czapski.

Więcej o działalności Stowarzyszenia Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk znajdziecie na jego fanpage’u w portalu społecznościowym. Dodawane są tam także na bieżąco organizowane w Siedlcach wydarzenia cykliczne, takie jak wspólne oglądanie pokazów starych filmów czy wieczory z grami fabularnymi RPG dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy również do wysłuchania zamieszczonego poniżej wywiadu z prezesem stowarzyszenia.

Posłuchaj wywiadu o początkach działalności siedleckiego Stowarzyszenia Klub Miłośników Fantastyki Biały Kruk:
Obserwacje nieba w Starym Krzesku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.