Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalu tymczasowym. Szybko rośnie liczba pacjentów

2021-10-13 15:27
tymczasowy
Autor: fot. Joanna Soćko

Coraz więcej chorych, coraz mniej wolnych łóżek. Kończą się miejsca dla pacjentów z koronawirusem w szpitalu tymczasowym w Siedlcach. Aktualnie zajętych jest prawie 90 procent łóżek. Władze Mazowieckiego szpitala Wojewódzkiego, przy którym działa lecznica dla chorych na covid-19, przygotowują się do zwiększenia liczby miejsc.

Dziś rano (13 października) w siedleckim szpitalu tymczasowym zajętych było 58 z 66 dostępnych łóżek. 6 pacjentów jest w stanie ciężkim i korzysta z pomocy respiratora. - Sytuacja robi się dość ciężka, czekamy na decyzje ministra i przygotowujemy się do uruchomienia kolejnych łóżek - mówi Barbara Jakubczyk, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

Szpital jest gotowy, żeby zwiększyć liczbę miejsc do setki. - Przygotowujemy kolejne piętro, kolejne łóżka, zbieramy kadrę, bo wiadomo większa liczba pacjentów wymaga większej obstawy osób, które będą się nimi opiekować - tłumaczy rzeczniczka.

Przypomnijmy, że szpital tymczasowy w Siedlcach został uruchomiony po przerwie - 4 października. Działa w budynku dawnej rehabilitacji szpitala wojewódzkiego. Trafiają tu chorzy z całego Mazowsza.