Co może się zmienić na Błoniach Siedleckich? Urzędnicy czekają na pomysły mieszkańców

i

Autor: fot. Monika Półbratek Błonia Siedleckie. Zdjęcie archiwalne

Co może się zmienić na Błoniach Siedleckich? Urzędnicy czekają na pomysły mieszkańców

2022-05-10 15:21

Ogród japoński, siłownie plenerowe, fontanny, nowe ławeczki, a może więcej drzew? Siedleccy urzędnicy pracują nad koncepcją zagospodarowania terenu Błoni Siedleckich i czekają na uwagi mieszkańców. Liczą na ciekawe sugestie od siedlczan, w jaki sposób można te tereny zagospodarować. Propozycje można im wysyłać do końca maja.

– Chcielibyśmy zagospodarować to tak, żeby było to zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, ale też zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Planujemy więc wykonanie koncepcji, natomiast chcieliśmy to robić w jak najszerszym zakresie, z konsultacjami społecznymi, tak żeby mieszkańcy mieli szansę wyrazić swoje opinie, co tam powinno się znaleźć i jak sobie to wyobrażają. Miejscowy plan określa pewne tereny na tych Błoniach, które możemy zagospodarować, jeżeli chodzi o rekreację czy sport. I właśnie w tym zakresie najpierw badamy opinie mieszkańców, co w ogóle by tam widzieli. Natomiast następnym etapem będzie już opracowanie koncepcji, którą też pewnie będziemy musieli skonsultować – mówi Dariusz Godlewski, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa, że na Błoniach na pewno nie pojawi się zabudowa mieszkaniowa. Na prawo od Krzyża Papieskiego, patrząc w jego stronę, mają jednak powstać otwarte baseny. Na pozostałym obszarze jest dużo miejsca, które można ciekawie wykorzystać, dostosowując ten teren do potrzeb korzystających z niego siedlczan.

Na Błoniach, na prawo od Krzyża Papieskiego, patrząc w jego stronę, mają powstać otwarte baseny. Na pozostałym obszarze jest dużo miejsca do wykorzystania

i

Autor: fot. Urząd Miasta Siedlce Propozycje mieszkańców mają dotyczyć terenu zaznaczonego symbolami: 1US, 2US, 1ZU i 2ZU

– Według zapisów miejscowego planu, na terenach sportowych części Błoni po stronie zachodniej nie jest określone, co tam powinno być. To jest duży teren, więc tam dużo rzeczy się zmieści. Natomiast po stronie wschodniej jest sugestia, żeby tam były baseny. Oprócz tego, są tam tereny zieleni zagospodarowanej, gdzie są dozwolone takie rzeczy jak mała architektura, ciągi piesze, ścieżki rowerowe, ławeczki, śmietniki, drzewa, czyli coś, co nie wymaga zabudowy. Nawet mamy taką jedną propozycję od mieszkańca, żeby na północ od tych terenów przeznaczonych na baseny, został zaprojektowany ogród japoński – informuje naczelnik.

Urzędnicy liczą, że pomysłów będzie więcej. Na uwagi czekają do końca maja 2022. Można je wysyłać na adres mailowy: [email protected].

Sonda
Czy strefa płatnego parkowania w centrum Siedlec powinna zostać rozszerzona?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE