W ubieraniu choinki uczestniczyły dzieci z gminy. Pomagał także wójt Henryk Brodowski

i

Autor: Monika Półbratek W ubieraniu choinek uczestniczyły dzieci z gminy. Pomagał także wójt Henryk Brodowski

Choinki w Urzędzie Gminy Siedlce ozdobiły prace z konkursu rękodzieła [WIDEO]

2020-12-21 11:18

Ręcznie robione bombki, renifery czy aniołki – to tylko niektóre z dekoracji, jakie ozdobiły choinki w Urzędzie Gminy Siedlce. Są to prace plastyczne, które zostały nadesłane z całej Polski na konkurs Gminnego Ośrodka Kultury pt. „Ozdoba bożonarodzeniowa”. W tym roku wpłynęło ich około 200. Tradycyjnie, świąteczne drzewka w urzędzie ozdobiły nimi dzieci z gminy.

– Są to prace z tego roku oraz z poprzednich lat (…) Napłynęły z całej Polski, więc bardzo się cieszymy, że ten konkurs jest tak pozytywnie odbierany. Przez ten konkurs są tworzone wspólne więzi dzieci z dziadkami i rodzicami, ponieważ zazwyczaj te prace są wykonywane wspólnie (…) Dzieci, które w tym roku ubierały choinki, należą do naszych sekcji plastycznej i wokalnej, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Zawsze są chętne i gotowe do pomocy – mówi Izabela Kuniewicz, dyrektor GOK-u.

W poprzednich latach choinki w Urzędzie Gminy ubierały tradycyjnie dzieci, które w tym celu przyjeżdżały do Siedlec z różnych podsiedleckich szkół podstawowych. Niestety, ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne, w tym roku wydarzenie musiało się odbyć w nieco zmienionej formie. Dla bezpieczeństwa liczba osób, które uczestniczyły w dekorowaniu świątecznych drzewek, została ograniczona do minimum.

– Chciałbym serdecznie podziękować naszym dzieciaczkom za ubieranie tych choinek. Ucieszy to radnych podczas sesji (…) Myślę, że jest to tradycja bardzo dobra. Co roku była większa, ale w tym roku z powodu pandemii tych dużych spotkań nie możemy zorganizować – wyjaśnia Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Ręcznie robionych ozdób choinkowych, które zostały w ostatnich latach nadesłane na konkurs Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie jest już tak dużo, że nie wszystkie zmieściły się na choinkach w urzędzie. Wiele z nich możecie jednak zobaczyć na naszym filmie, zamieszczonym poniżej.

Dzieci ubrały choinki w Urzędzie Gminy Siedlce w ręcznie robione ozdoby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE