Budżet Obywatelski w Siedlcach. Długa lista inwestycyjnych życzeń

2020-02-06 10:10
Remont chodnika przy ul. Poniatowskiego
Autor: Urząd Miasta Siedlce Remont chodnika przy ul. Poniatowskiego w ramach budżetu partycypacyjnego

Budowa chodników, parkingów, organizacja koncertu czy butelkomat. To tylko część pomysłów, które siedlczanie chcą zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego.

Do siedleckiego magistratu wpłynęło 57 wniosków. To rekordowa liczba, odkąd w mieście istnieje budżet partycypacyjny. Wartość wszystkich projektów przekracza całą ustaloną kwotę budżetu – czyli 3 mln 700 tysięcy złotych - czterokrotnie.

- Mieszkańcy mieli różne propozycje, często zbliżone do tych z poprzednich edycji – mówi Grzegorz Kołodziejak, zastępca skarbnika miasta Siedlce.

Wnioski tradycyjnie dotyczą szeroko rozumianej infrastruktury, przede wszystkim jest to budowa chodników, poprawa ścieżek rowerowych, budowa parkingów, a także projekty dotyczące dalszej modernizacji Parku Aleksandria – wymienia.

Oprócz tego warto wspomnieć o wnioskach dotyczących butelkomatów czy organizacji koncertów.

Teraz złożone przez siedlczan dokumenty z pomysłami zostaną sprawdzone pod względem formalnym.

Powołana zostanie komisja, która oceni możliwości realizacji tych wniosków. Przyjrzy się jeszcze raz kwotom, chociaż patrząc na szacowane przez autorów kwoty projektów, to są one raczej realne – mówi Grzegorz Kołodziejak.

Zgodnie z harmonogramem, w marcu projekty będą prezentowane mieszkańcom. W kwietniu ruszy głosowanie, które potrwa do maja. Realizacja zwycięskich pomysłów rozpocznie się w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE