Będzie nowy budynek dla gminnego przedszkola. Inwestycja za 10 mln zł w Zbuczynie

2022-06-23 15:20
Będzie nowy budynek dla gminnego przedszkola. Inwestycja za 10 mln zł w Zbuczynie
Autor: fot. Monika Półbratek Hubert Pasiak, wójt gminy Zbuczyn

Nowy budynek przedszkola, a przy nim plac zabaw i parkingi – to inwestycja, którą samorząd gminy Zbuczyn zrealizuje, dzięki wysokiej dotacji rządowej z Polskiego Ładu. Na inwestycję wartą łącznie 10 mln zł samorząd pozyskał 8,5 mln zł dofinansowania.

– Samorząd gminy Zbuczyn otrzymał 8,5 mln zł w ramach drugiej edycji programu inwestycji strategicznych Polskiego Ładu. Dołożymy 1,5 mln zł wkładu własnego, które mamy już zabezpieczone w budżecie gminy. Liczymy na to, że pomimo obserwowanego wzrostu cen usług budowlanych, uda nam się postawić zupełnie nowy budynek. A mówimy tu nie tylko o samym budynku przedszkola, ale również o całej infrastrukturze towarzyszącej, o wyposażeniu, parkingach i placu zabaw. To wszystko jest wpisane w inwestycję – informuje Hubert Pasiak, wójt gminy Zbuczyn.

Obecnie przedszkole ma sześć grup i mieści łącznie 150 maluchów, ale jest przepełnione. O jego powiększenie apelowali rodzice przedszkolaków. W przyszłości, w nowym budynku, będą funkcjonowały dwa dodatkowe oddziały. Sam budynek będzie połączony z jednym skrzydłem szkoły, ale będzie funkcjonował jako osobny obiekt.

Będzie nowy budynek dla gminnego przedszkola. Inwestycja za 10 mln zł w Zbuczynie
Autor: fot. Urząd Gminy Zbuczyn

– To dla nas absolutnie fantastyczna sprawa, że prawdopodobnie za dwa lata dzieci będą mogły skorzystać z nowego budynku przedszkola. Dzisiaj jest tak, że mamy sześciooddziałowe przedszkole, które nie spełnia standardów. To była dla nas absolutna konieczność, by przystąpić do budowy przedszkola. Jego budynek będzie miał trzy piętra, a na każdym poziomie będzie się znajdował łącznik ze szkołą. Podeszliśmy do projektu w sposób bardzo funkcjonalny – mówi wójt Hubert Pasiak.

Budowa nowego przedszkola ma potrwać do końca 2023 roku.

Sonda
Pamiętasz "Domowe Przedszkole"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE