Będzie bezpieczniej. Policja wraca do Kotunia

2020-06-10 13:11 Joanna Soćko
posterunek_kotun
Autor: fot. Google Maps - print screen W tym budynku będzie działał przywrócony komisariat. Obekt zostanie wyremontowany

Komisariat Policji wraca do Kotunia. Zlikwidowany 10 lat temu, zostanie przywrócony. Samorząd gminy przygotowuje budynek, w którym jednostka będzie działać.

- Jesteśmy na etapie przetargu na przebudowę budynku przy ulicy Ogrodowej – mówi Grzegorz Góral, wójt gminy Kotuń. - Tam wcześniej policja miała swoją siedzibę, jeszcze do niedawno działało ogniwo prewencji. Budynek jest w złym stanie technicznym i trzeba go przebudować, aby mógł tam być komisariat – wyjaśnia wójt. Po wykonaniu wszystkich prac remontowych obiekt zostanie przekazany policji. - Będziemy tą przebudowę realizować do końca marca przyszłego roku i po tym czasie w uzgodnieniu z policją uruchomimy komisariat – dodaje.

O przywrócenie komisariatu w Kotuniu zabiegali mieszkańcy oraz władze gminy. Obecnie teren patrolują policjanci z oddalonego kilkanaście kilometrów komisariatu w Mokobodach, który swoim działaniem obejmuje w sumie trzy gminy: Suchożebry, Mokobody i Kotuń. - Na terenie gminy Kotuń jest najwięcej zdarzeń. Myślę, że u nas jest ich tyle, co łącznie na terenie gmin Mokobody i Suchożebry. Komisariat na miejscu pozwoli policji szybciej reagować na ewentualne zdarzenia i mieszkańcy będą mieli bliżej do policjantów – tłumaczy wójt.

Służbę w odtworzonym komisariacie ma pełnić 8-9 funkcjonariuszy.