Bank Żywności w Siedlcach apeluje o wsparcie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022

2022-11-23 13:56
Bank Żywności w Siedlcach apeluje o wsparcie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022
Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach

„Pomóż odmienić Święta Bożego Narodzenia potrzebującym i weź udział w naszej corocznej zbiórce” – apelują pracownicy Banku Żywności w Siedlcach. Już po raz 21. chcą pomóc ubogim rodzinom spędzić święta w godny sposób. Ten rok jest wyjątkowo trudny ze względu na stale rosnące ceny jedzenia i energii, a także wojnę w Ukrainie, więc coraz więcej osób potrzebuje takiej pomocy. Zbiórka odbędzie się 25 i 26 listopada w dużych sklepach w Siedlcach i regionie.

W piątek i sobotę 25 i 26 listopada w około 90 sklepach na terenie miasta Siedlce, a także gminy i powiatu siedleckiego oraz w okolicznych powiatach: garwolińskim, mińskim, sokołowskim, węgrowskim i łosickim będzie można znaleźć specjalne punkty zbiórki żywności. Będą one oznaczone plakatami Banku Żywności, koszami, przy których zachęcać do przekazywania produktów będą wolontariusze z ulotkami i naklejkami, zaopatrzeni w identyfikatory i kamizelki z logo Banku Żywności w Siedlcach w kolorze pomarańczowym. Przez te dwa dni zachęcamy wszystkich do przekazywania produktów spożywczych, najlepiej tych sypkich lub o długim terminie przydatności, takich jak: makarony, konserwy, olej, mąka, cukier, ryż, kasze, słodycze, dżemy, herbata, kakao – mówi Iwona Czarnocka, prezes Banku Żywności w Siedlcach.

Dla osób, które nie mają możliwości stacjonarnego wsparcia zbiórki w sklepach, podobnie jak w roku ubiegłym do 26 grudnia otwarta będzie zbiórka pieniężna online na stronie: https://zbiorkazywnosci.pl/. Z zebranych w ten sposób pieniędzy, zakupione zostaną produkty dla najbardziej potrzebujących. Wystarczy dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc wielu osobom zmienić Święta na lepsze!

W Polsce 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Żywność zebrana w sklepach i zakupiona dzięki wpłatom na stronie zbiorkazywnosci.pl, trafi do osób potrzebujących z terenu działania Banku Żywności w Siedlcach. Pomoże w tym sieć ponad 100 współpracujących ze sobą organizacji pomocowych z terenu miasta, gminy i powiatu Siedlce oraz okolicznych powiatów.

Sonda
Czy wspierasz zbiórki żywności?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE