„Aria dla Atlety” w ramach cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Na co do kina?

„Aria dla Atlety” w ramach cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina” w Novekino Siedlce

2023-09-20 12:51

Już w najbliższy piątek, 22 września, o godz. 19.00 w ramach cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina” Novekino Siedlce zaprasza na projekcję znanego filmu Filipa Bajona z 1979 roku pt. „Aria dla atlety”.

Czym jest cykl „Krótka Historia Polskiego Kina”?

W jego ramach Novekino Siedlce co kilka tygodni zaprasza mieszkańców miasta i regionu na pokazy znanych polskich filmów, które były istotne dla rozwoju krajowej kinematografii. To specjalnie wybrane projekcje, z którymi warto się zapoznać. Przed każdą z nich można obejrzeć wstęp w formie wykładu wideo, który prezentuje sylwetkę twórcy, wprowadza w tematykę dzieła, a także przybliża realia polityczno-społeczne jego powstania. Każdy taki wstęp zawiera też analizę formalną dzieła, z naciskiem na scenariusz, sztukę operatorską, grę aktorską, montaż, scenografię i kostiumy.

O czym opowiada film „Aria dla Atlety?

Akcja filmu Filipa Bajona z 1979 roku zaczyna się w chwili, gdy Władysław Góralewicz, były mistrz świata modnych u progu XX wieku zapasów w stylu francuskim i wolnoamerykańskim, przekazuje operze swą imponującą kolekcję nagród. Przy tej okazji udziela wywiadu i wspomina własne życie. U schyłku XIX wieku jako młody galicyjski wieśniak zaczyna występować w budach jarmarcznych oraz podrzędnych cyrkach. Jego niesamowita siła i zaskakująca elegancja walki sprawia, że pnie się coraz wyżej po szczeblach zapaśniczej hierarchii.

Film już w najbliższy piątek, 22 września o 19.00 w Novekino Siedlce!

„Aria dla Atlety” w ramach cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Monika Półbratek
Sonda
Wolisz oglądać filmy czy seriale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE