40 latek kopał psa

i

Autor: KPP Garwolin

40-latek kopał psa, grozi mu kilka lat więzienia

2023-03-16 11:06

Policjanci z Pilawy w powiecie garwolińskim znaleźli mężczyznę, który na dworcu kolejowym znęcał się nad psem. O zdarzeniu poinformował świadek, który widział, jak mężczyzna wielokrotnie kopał zwierzę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na dworcu kolejowym w Pilawie. Mężczyzna wielokrotnie kopał psa, którego prowadził na smyczy. - Policjanci zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli zapis monitoringu i przesłuchali świadka. Wykonując te czynności ustalili, że sprawcą znęcania nad zwierzęciem był 40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Miał on krótkotrwale opiekować się psem pod nieobecność właściciela – informuje podkom. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Zgodnie z przepisami prawa znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli jest to przypadek znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, kara może sięgać 5 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE