Zwrot pieniędzy za gaz w Rzeszowie. Te osoby mogą się ubiegać o refundację

i

Autor: Pixabay.com

Zwrot pieniędzy za gaz. Te osoby mogą się ubiegać o refundację

2023-02-03 15:57

Mieszkańcy Rzeszowa mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy z podatku na gaz. Kto może ubiegać się o refundację? - Uwaga! Zwrotu VAT nie otrzymają osoby, które wykorzystują gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają wodę użytkową – informują rzeszowscy urzędnicy. Zaś osoby uprawnione do zwrotu muszą złożyć wniosek.

Mieszkańcy Rzeszowa mogą ubiegać się o zwrot za gaz. Urząd Miasta poinformował, że refundacja podatku za gaz obejmuje osoby, które: ogrzewają dom/mieszkanie gazem, źródło to zostało zgłoszone/wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Określone zostały także progi dochodowe. Dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać kwoty:

  • 1500 zł na osobę (w gospodarstwie wieloosobowym) lub kwoty,
  • 2100 zł (w gospodarstwie jednoosobowym).

Rzeszów. Wniosek o refundację podatku VAT

Uprawnieni do refundacji mieszkańcy muszą złożyć wniosek. - Koniecznie załącz do wniosku fakturę za gaz oraz dowód zapłaty – podpowiadają rzeszowscy urzędnicy.

Termin złożenia wnioski mija 29 lutego 2024 orku, albo 30 dni od dnia otrzymania faktury gazowej. Złożone dokumenty zostaną rozpatrzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul Jagiellońskiej 4 i Jagiellońskiej 6.

Zwrot za gaz 2023 w Rzeszowie

Refundacja podatku VAT to nic innego jak zwrot zapłaconego podatku. Wsparcie obowiązywać będzie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

– Uwaga! Zwrotu VAT nie otrzymają osoby, które wykorzystują gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają wodę użytkową – informują urzędnicy.

Finał WOŚP w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE