Zobacz, jak kuna z Bieszczad chciała zostać celebrytką. To wideo zrobi Wam dzień! [WIDEO]

2020-06-29 13:10 Sylwia Indycka-Rosół
Zobacz, jak kuna z Bieszczad chciała zostać celebrytką. To wideo zrobi Wam dzień! [WIDEO]
Autor: Nadleśnictwo Baligród/Facebook

Przepraszam, którędy na czerwony dywan - zdaje się pytać kuna, która mocno zainteresowała się kamerą leśniczego w Bieszczadach. To wideo błyskawicznie stało się hitem sieci i trudno się dziwić! Zobaczcie sami!

Kuna, która pokochała oko kamery

"Czasem kuna wyrazi swoje zainteresowanie... ;)" - pisze Roman Pasionek, leśniczy z Nadleśnictwa Baligród o materiale z zabawną kuną w roli głównej.

Płochliwe zwierzątko udało się uchwycić przy składzie drewna. Kuna zachowuje się tu niczym kot czyhający na ulubioną zabawkę. Skrywa się za drewnianymi balami i co rusz wychyla ciekawską mordkę, a przy tym za każdym razem jest coraz bliżej leśniczego. Widać czuje, że w jego towarzystwie może czuć się swobodnie. A może to widok kamery podziałał na nią jak magnes? Kto wie? Może marzy o karierze leśnej celebrytki?

Kuna z Bieszczad zachwyciła internautów

Kuna błyskawicznie zyskała fanów w postaci komentujących internautów. Ci nie kryją nią zachwytu (pisownia oryginalna):

"To jest ten gatunek "panda" .... coś do zjedzenia.😉🙃 Może kiedyś już dostała a zwierzyna szybko się uczy"
"Jak mały leśny duszek 😍"
"Celebrytka"
"Jaka wścibska 😂i jakby chciała się zapytać, co tu robicie? 😃"

Kuna leśna w Polsce

Dodajmy, że kuna to niewielki drapieżny ssak z rodziny łasicowatych. Żyje w niemal całej Europie, w Azji Mniejszej, północnym Iranie, na Kaukazie i zachodniej Syberii. Jest aktywna głównie nocą, dlatego nie jest łatwo spotkać ją podczas leśnych spacerów. Kuny leśne są praktycznie wszystkożerne, a na wolności żyja do 10 lat.

W Polsce panuje przekonanie, że kuna, zwłaszcza ta domowa, to złośliwe zwierzątko, które przegryza przewody pod maską samochodów i buszuje po domowych strychach. Wideo z Bieszczad pokazuje jednak, że kuny są urocze.

Tak wygląda dezynfekcja po wyborach