Znasz te kultowe auta z PRL-u? Sprawdź się w naszym quizie!

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Quiz

Znasz te kultowe auta z PRL-u? Sprawdź się w naszym quizie!

2023-12-04 9:16

Ile wiecie na temat samochodów z czasu PRL-u? Swoją wiedzę sprawdzicie w naszym quizie! Uważajcie – niektóre pytania są podchwytliwe! Jesteśmy ciekawi, jak wam pójdzie.

Quiz: Stare auta z PRL-u

Kiedyś polskie drogi należały do nich, dziś można spotkać je bardzo, bardzo rzadko, głównie na zlotach miłośników starej motoryzacji. Mowa o autach z czasów PRL-u. Fiaty, Trabanty, Warszawy to tylko niektóre ze wspaniałych osiągnięć ówczesnej myśli technicznej. Przez lata swojej bytności na trasach doczekały się mniej lub bardziej pieszczotliwych określeń. Równocześnie ich osobliwy czar sprawił, że do dziś zajmują szczególne miejsce w sercach wielu kierowców.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile wiecie na temat najbardziej kultowych aut z okresu PRL-u. Przygotowaliśmy 10 pytań, które pokażą, czy rzeczywiście jesteście ekspertami w kwestii samochodów z tamtych lat. Zajrzyjcie do quizu poniżej i sprawdźcie swoją wiedzę!

QUIZ: Kultowe auta z PRL-u. Sprawdź, ile o nich wiesz!

Pytanie 1 z 10
Potocznie mówiło się na niego Maluch. O którym aucie mowa?
Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE