Zimowe warunki i piękna pogoda. W Bieszczadach wszystkie szlaki są otwarte

i

Autor: Flickr

Zimowe warunki i piękna pogoda. Jak wygląda sytuacja na bieszczadzkich szlakach?

2023-03-18 9:22

W weekend z 18 na 19 marca w Bieszczadach pogoda zdecydowanie sprzyja turystom. Jest słonecznie, ale odczujemy także lekki mróz. Jak wygląda sytuacja na szlakach? Mamy aktualne informacje od bieszczadzkiej grupy GOPR.

Warunki w Bieszczadach. Informacje GOPR

W sobotę, 18 marca w Bieszczadach panują korzystne warunki do uprawiania turystyki. Świeci słońce, jest lekki mróz, a wszystkie szlaki są dostępne. Pogoda sprzyja więc górskim wycieczkom.

- Jest pięknie, warunki bardzo przyjazne – powiedział w sobotę rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Marek Kwasiżur.

- Na termometrze minus 1 stopień C, zero zachmurzenia, widoczność bardzo dobra. W Ustrzykach Górnych 7 cm śniegu i lekki wiatr - dodał ratownik GOPR.

Więcej śniegu jest w górach. Jak informuje Bieszczadzki Park Narodowy, grubość pokrywy waha się od 30 cm w niższych partiach do ok. 100 cm w górnych granicach lasu. Na połoninach dochodzi do 35 cm.

W środę i czwartek w Bieszczadach spadło ok. 50 cm świeżego śniegu, który wraz ze wzrostem temperatury stał się mokry.

- Pod jego warstwą  występują oblodzenia, dlatego szczególnie na stromych podejściach mogą być potrzebne raczki i kijki - przekazuje BdPN.

Wszystkie szlaki na terenie Parku są dostępne dla turystów, ale odcinki mało uczęszczane mogą być słabiej przetarte. Tak jest na trasach: Wetlina-Jawornik, Wołosate-Halicz, Widełki-Bukowe Berdo - na tych odcinkach przydadzą się rakiety śnieżne lub narty skiturowe.

Jakub Kwiatkowski przed spotkaniami eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią

QUIZ z wiedzy ogólnej o polskich serialach. Nie skompromituj się!

Pytanie 1 z 13
Kto grał małżeństwo Barbary i Bogumiła Niechciców w serialu "Noce i dnie"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE