Zima zaatakuje w długi weekend! Mróz i śnieżyce w Polsce

i

Autor: Pixabay/wxcharts.com

Zima zaatakuje w długi weekend! Mróz i śnieżyce w Polsce

2023-01-05 9:38

W długi weekend zima powróci do Polski. Mroźnie i śnieżnie nie zrobi się we wszystkich regionach naszego kraju. Mieszkańcy tylko niektórych województw mogą liczyć na opady śniegu i znaczący spadek temperatury. Białego puchu ma spaść tyle, że krajobrazy nie tylko się zabielą, a powstanie pokrywa śnieżna. Gdzie spodziewać się styczniowego ataku zimy? Sprawdzamy.

Zima zaatakuje w styczniu

To już niemal pewne, że w długi weekend spowodowany świętem Trzech Króli będziemy świadkami kolejnego ataku zimy. Ten jednak nie wystąpi w całej Polsce. Kraj zostanie podzielony na pół. W rejonach, gdzie zrobi się chłodniej może spaść nawet kilka centymetrów śniegu, a niska temperatura sprawi, że świeży biały puch nie stopnieje od razu. Dla miłośników zimy to dobre wieści, ale złe dla kierowców. Warunki na drogach pogorszą się, a w czasie długiego weekendu może mieć to kolosalne znaczenie.

Gdzie zaatakuje zima w styczniu?

Jak podaje dobrapogoda24.pl prognozy wskazują, że opady śniegu wystąpią głównie na północy, wschodzie i północnym wschodzie kraju, czyli w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskich, mazowieckim, lubelskim. Na opady śniegu mogą liczyć także mieszkańcy Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Kiedy zima zaatakuje?

- Epizod zimowy w Polsce przyniesie front atmosferyczny, jakie przejdzie z zachodu na wschód kraju między 6/7 stycznia. Front przyniesie opady deszczu, które w chłodniejszym obszarze powietrza zaciągniętym przez poprzedzający cyklon z frontem przejdzie w deszcz ze śniegiem i śnieg – informują eksperci.

I dodają, że „śnieg do końca dnia w piątek 06.01 popada, od województwa pomorskiego i kujawsko pomorskiego po podkarpackie, lubelskie, mazowieckie i częściowo świętokrzyskie oraz warmińsko mazurskie, przy czym nie wszędzie powstanie pokrywa śnieżna. W nocy z piątku na sobotę słabnący front przesuwanie się bardziej na wschód kraju, w tym na Podlasie”.

Śnieg przyniesie zimniejsze temperatury

Wraz ze śniegiem przyjdą niskie temperatury. Podobnie jak z opadami śniegu, mróz nie obejmie całego kraju.

- Ujemna temperatura przez całą dobę utrzyma się na północy i północnym wschodzie Polski. Najzimniej ma być na Podlasiu, zwłaszcza na Suwalszczyźnie – czytamy w prognozie.

Jak zapewniają eksperci, że ten atak zimy nie potrwa długo, a w kolejnych dniach następnego tygodnia wrócą dodatnie temperatury.

Źródło: dobrapogoda24.pl

Wielka podwyżka w PKP Intercity. Bilety kolejowe znów mocno zdrożeją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE