Zatrzymał towarowy pociąg i zażądał podwózki. Chciał pojechać lokomotywą na stopa

2022-08-19 13:06
Tory - zdjecie poglądowe
Autor: pixabay.com

Jak podaje TVN24, 35-letni mieszkaniec Podkarpacia doprowadził do zatrzymania pociągu towarowego, wtargnął do kabiny maszynisty i zażądał, by ten… go podwiózł. Mężczyzna był pijany.

Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 14 sierpnia około godziny 16. Jak podaje tvn24, dyżurny niżańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymanym pociągu towarowym na terenie gminy Jarocin na Podkarpaciu.

– Okazało się, że skład zatrzymał mężczyzna, który dostał się do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Ten natychmiast wezwał funkcjonariuszy – powiedział podinspektorka Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

35-latek miał motocyklem dojechać w rejon przejazdu kolejowego. – Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał, żeby go podwieźć – poinformowała Tabasz-Rygiel.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu od 35-latka wyczuli alkohol. Pobrano mu krew do badań, został zatrzymany, pociąg mógł pojechać w dalszą drogę. Jego motocykl nie miał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE