Ceny

Zaskakujące ceny truskawek w Rzeszowie! Jest dużo taniej!

2023-06-01 8:48

Sezon na truskawki już dawno się zaczął, ale ich początkowe ceny nie zachęcały do zakupów. Za kilogram musieliśmy zapłacić nawet 30 złotych. Teraz zaobserwować można sporą obniżkę cen. Ile musimy aktualnie zapłacić na kilogram truskawek na targu w Rzeszowie?

Spis treści

  1. Ile zapłacimy za kilogram truskawek na targu w Rzeszowie?
  2. Zdecydowana obniżka cen

Ile zapłacimy za kilogram truskawek na targu w Rzeszowie?

Truskawki to niewątpliwie najbardziej popularny owoc w okresie wiosenno-letnim. Niektórzy z nas niecierpliwie czekają aż pojawią się one na lokalnych targach. Początkowe ceny zazwyczaj nie zachęcają jednak do zakupów. Podobnie było w tym roku. Jeszcze nie tak dawno temu za kilogram truskawek musieliśmy zapłacić nawet 30 złotych. Od jakiegoś czasu obserwujemy jednak sporą obniżkę cen, szybszą, niż miało to miejsce w latach minionych. Czym jest to spowodowane?

Zdecydowana obniżka cen

Obecnie na rzeszowskim targu za kilogram truskawek musimy zapłacić około 10 złotych. Skąd taki gwałtowny spadek cen? Jest on spowodowany m.in. silną konkurencją owoców z Grecji. Truskawki z tego kraju są obecne na rynku już od grudnia, a aktualnie za kilogram zapłacimy około 5 złotych. Część z nas przyzwyczaiła się do zagranicznych truskawek, a jeszcze kilka tygodni temu ceny polskich owoców w porównaniu z greckimi, były dużo wyższe, co z pewnością nie zachęcało do zakupu rodzimych produktów. Teraz sytuacja wygląda już nieco lepiej, stąd zainteresowanie truskawkami pochodzącymi z Polski zdecydowanie wzrosło. 

Zachęcamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami truskawek na rzeszowskim targu. 

Rzeszowski BAZZAR w Fosie przyciągnął tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE