Zamiast charytatywnego balu będzie zbiórka pieniędzy w Internecie. Te trafią do chorych dzieci

2021-01-11 16:29 af
Zamiast charytatywnego balu będzie zbiórka pieniędzy w Internecie
Autor: af

Przez pandemię koronawirusa nie będzie w tym roku Podkarpackiego Samorządowego Balu Charytatywnego. Ten został odwołany. Jednak zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na raka odbędzie się wirtualnie. Potrzeba 100 tys. złotych na remont i doposażenie dwóch pracowni USG w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Stąd licytacja. Co trafi pod aukcyjny młotek?

Już po raz piąty mieszkańcy Podkarpacia mogą wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jej celem jest zebranie 100 tys. złotych na remont i doposażenie dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie.Dotychczas akcja była powiązana z balem charytatywnym organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w ramach Ogólnopolskiego Forum Samorządów, którego organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, Podkarpacki Samorządowy Bal Charytatywny został odwołany, jednak zbiórka pieniędzy trwa.

Pod koniec stycznia ruszą licytacje!

Wylicytować będzie można m.in. : weekendy w hotelach, uzdrowiskach wraz z pakietem usług, przelot nad lotniskiem w Krośniew szyku z formacją Celfast Flying Team, a także wyjątkowe i unikatowe przedmioty jak malowidło z Pastorówki na 100-letniej desce, książki z autografami, zestawy kosmetyków, słodyczy, a także przejażdżka samochodem z lat 20-tych, np. do ślubu.

Licytacje ruszą pod koniec stycznia i będą się odbywać za pośrednictwem serwisu Allegro.

- Chcemy, żeby ten szlachetny cel, którym było zbieranie środków dla chorych dzieci został utrzymany. Myślę, że Podkarpackie dzieciom – Zostań naszym bohaterem! jako hasło naszej akcji, wpisuje się w całość naszych działań. Ale nawet ta akcja musi podlegać ograniczeniom i regułom, które musimy dziś stosować, dlatego odbędzie się wirtualnie. Mamy dziś zebrane wszystkie elementy, które mogą służyć aukcji internetowej i pozwolić na zbieranie oraz licytowanie przedmiotów, uruchomiliśmy też wszystkie systemy przelewów internetowych. Kierujemy się w tym momencie do ludzi dobrej woli, do instytucji, które mogą tę akcję wesprzeć oraz do tych, którzy jeszcze mogą przekazać rzeczy mogące wziąć udział w tej licytacji – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Jednocześnie przywołał efekty ubiegłorocznej aukcji. - Ubiegłoroczna aukcja charytatywna zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. 360 tys. złotych trafiło do szpitala nr 2, dzięki czemu został zakupiony nowoczesny aparat ultrasonograficzny dedykowany tylko i wyłącznie dzieciom. Tę pracownię w dalszym ciągu musimy rozwijać i to jest przedmiotem naszej troski na ten rok – dodał Ortyl.

Charytatywna zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na raka w tym roku w Internecie

Challenge, w którym nominowani czytają fragment bajki

Challenge, w którym nominowani czytają fragment bajki „O Janku Wędrowniczku” Marii Konopnickiej to jeden ze sposobów zbiórki pieniędzy dla dzieci chorych na raka w Rzeszowie. Internetowe wyzwanie polega na nagraniu krótkiego wideo, a następnie nominowaniu kolejnej osoby. Ta na odpowiedź ma tylko 7 dni. W tym czasie do pracy nominowanego trafia specjalny wpłatomat. Urządzenie przypominające terminal płatniczy staje w eksponowanym miejscu i zbiera pieniądze na rzecz dzieci. Wystarczy, że pracownik danego urzędu, instytucji czy firmy, z ekranu urządzenia wybierze proponowaną kwotę, a następnie przyłoży telefon lub skorzysta z karty płatniczej i poda PIN. Pieniądze są zbierane na subkonto Fundacji Iskierka.

Wyzwania podjął się już marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl. Nominowały go dzieci z Kliniki Onkohematologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Teraz czas na Ewę Leniart, wojewodę podkarpackiego.

Akcja charytatywna rozpoczęła się 21 grudnia 2020 roku i potrwa do 28 lutego 2021 roku.

Mówi Renata Grabska z Rzeszowa, utytułowana biegaczka