Zajmą się chodnikami na ul. Grottgera w Rzeszowie. Droga jest zamknięta

i

Autor: Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Zajmą się chodnikami na ul. Grottgera w Rzeszowie. Droga jest zamknięta

2023-02-01 14:20

Wraz z początkiem lutego 2023 rozpoczną się prace przy ulicy Grottgera w Rzeszowie (okolice dworca PKP). To jeden z elementów potężnej inwestycji, jaką jest budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Na tym etapie prac budowlańcy zajmą się przebudową chodników, które wymagają poprawy.

Chodniki przy dworcu PKP w Rzeszowie nie należą do najłatwiejszych, ale to może za niedługo się zmienić. 1 lutego ruszają prace przy ich przebudowanie. To jest powodem zamknięcia ulicy Grottgera.

- Wykonawca prac – firma Budimex zamknie ulicę  Grottgera – odcinek od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

A także, że „ruch pieszy będzie odbywał się wyłączoną z ruchu samochodowego jezdnią”.

Zamknięta ul. Grottgera w Rzeszowie

Zamknięcie ulicy Grottgera w Rzeszowie pozwoli na wykonanie części prac związanych z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Inwestycja składa się z trzech elementów.

- Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca – tłumaczą rzeszowscy urzędnicy.

Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE