Z Jasionki do Frankfurtu nad Menem! Lufthansa wraca na Podkarpacie

i

Autor: Pixabay.com

Z Jasionki do Frankfurtu nad Menem! Lufthansa wraca na Podkarpacie

2021-07-05 14:51

Z Jasionki będzie można polecieć do Frankfurtu nad Menem! Po blisko półtorarocznej przerwie na podkarpackie lotnisko wracają połączenia realizowane przez niemieckiego przewoźnika. Te zaczną latać 26-go lipca, zaś kursy wykonywane będą aż 6 razy w tygodniu. Obsługiwane będą przez samoloty typu Embraer E-190 oraz Bombardier CRJ-900.

Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy od lat korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region. - Frankfurt to główne centrum przesiadkowe oferujące nie tylko kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie - podkreślał Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyły wakacyjne połączenia kolejowe. Sandomierz, Zamość, a może słowackie Medzilaborce?

Pierwsze samoloty końcem lipca

Samoloty do Niemiec zaczną latać pod koniec lipca. Kursy wykonywane będą aż 6 razy w tygodniu. Rejsy z Frankfurtu nad Menem odlatywać będą w poniedziałki, czwartki i soboty o 9.15, na lotnisku w Jasionce zaś, będą „się meldować”o 10.50. Po 40 minutach postoju, czyli o 11.30 znów wzbija się w niebo w podróż do zachodnich sąsiadów. Tu lądowanie przewidziane jest na 13.20. Te loty będą obsługiwane przez samoloty typu Embraer E-190, które na pokład mogą zabrać 100 pasażerów.

Druga rotacja rejsów do Niemiec wykonywana będzie przez Bombardiera CRJ-900, który liczy 79 miejsc. Po przylocie z Frankfurtu i nocowaniu w podrzeszowskiej Jasionce, samolot będzie odlatywał o 7.15. Przypomnijmy, tylko w 2015 roku na trasie do Frankfurtu, przewiezionych zostało z Jasionki ponad 55 tysięcy pasażerów.

Posłuchaj, co robić, gdy dziecko się zakrztusi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE