Siła tradycji. Natura - Kultura -Tradycja

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wystartowały warsztaty z Kulturą Lasowiacką. Potrwają trzy tygodnie

2022-10-14 16:46

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na specjalny cykl warsztatowy poświęcony kulturze Lasowiackiej. W programie między innymi pokaz mody, tworzenie kwiatów i inne ciekawe propozycje. Wydarzenie potrwa przez najbliższe trzy tygodnie.

Październik będzie należał do Lasowiaków. A wszystko za sprawą specjalnego cyklu warsztatowego, który ruszył w piątek 14 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Harmonogram imprezy został zaplanowany w sumie na trzy tygodnie. Spotkania będą się odbywały w tygodniowych odstępach. A jaka będzie ich tematyka?

Protest „Kartka do Czarnka” w Rzeszowie

W trakcie pierwszego spotkania (14.10 godz. 16:30) uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach bibułkarskich. Koncentrowały w głównej mierze na tworzeniu typowych lasowiackich kwiatów.

Tydzień później (21.10 o godz. 16:30) odbędzie się pokaz mody, podczas którego będą prezentowane tradycyjne lasowiackie stroje. W ramach tego spotkania odbędą się również warsztaty z tworzenia dekoracji ludowych.

Natomiast w trakcie ostatniego spotkania (28.10 o godz. 16:30) odbędzie się spotkanie z gawędziarką, piosenkarka i artystką Barbarą Sroczyńską, która zaprezentuje tradycyjne wycinanki lasowiackie.

Impreza będzie się odbywać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Sokoła 13 w Rzeszowie. Cały cykl warsztatowy jest w pełni bezpłatny. Aby się jednak dostać na spotkania trzeba wcześniej dokonać telefonicznej rezerwacji. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE