Kotek

i

Autor: Canva.com

Wydarzenia

Wyrzucił kotka do śmietnika. 77-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

2023-09-20 14:11

Za znęcanie się nad zwierzęciem odpowie 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna włożył małego kota do foliowej torby i wyrzucił do kontenera na śmieci. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Wyrzucił małego kotka to śmietnika

Zgłoszenie o wyrzuconym do śmieci małym kocie policjanci z Kolbuszowej dostali w sobotę. Na nr 112 zadzwoniła kobieta, która przechodząc obok kontenera na ulicy Narutowicza usłyszała miauczenie kota.

– Kobieta otworzyła właz i zaglądnęła do środka. Wewnątrz zauważyła foliowy worek, w którym znajdował się mały kotek. Wyciągnęła zwierzę i zadzwoniła na numer alarmowy – poinformowała w środę policja.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a mały kot został przekazany do przychodni weterynaryjnej.

Kryminalni ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut znęcania na zwierzęciem.

– Przyznał się do winy i żałował swojego zachowania. Tłumaczył, że było ono podyktowane tym, że na jego posesję przybłąkał się kot i nie wiedział co z nim zrobić – przekazali funkcjonariusze.

Policjanci przypominają, że znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia.

Pięć kotków rasy Scottish Fold odnalezionych w skrytce ukraińskiego busa! [WIDEO]

Kara bezwzględnego więzienia dla Michała P. za znęcanie się nad psem
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE