Wypłaty 500 plus w grudniu. Kiedy spodziewać się pieniędzy?

i

Autor: Emily Heidt/Pixabay

Wypłaty 500 plus w grudniu. Kiedy spodziewać się pieniędzy?

2022-12-21 9:48

Kiedy wypłaty 500 plus w grudniu 2022? Trzeba pamiętać, że 1 grudnia 2022 to ważna data dla polskich rodzin, które pobierają świadczenie „Rodzina 500 Plus”. Osoby, które nie dopilnują swojego obowiązku mogą się rozczarować. Przypominamy, że aktualnie wnioski można składać szybciej, przez specjalną aplikację. Prezes ZUS zapewniła, że w tym roku pieniądze trafią do Polaków przed Bożym Narodzeniem.

Świadczenie 500 plus dla to wielu polskich rodzin comiesięczny zastrzyk pieniędzy. Ten szczególnie przyda się w grudniu, ponieważ czeka nas dużo świątecznych wydatków. Rodziny, które pobierają świadczenie 500 plus muszą pamiętać o ważnej dacie, która przypada na 1 grudnia. Wówczas rusza termin składania wniosków na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli szybciej dopełnimy obowiązku, to będziemy mogli spodziewać się dodatkowych pieniędzy szybciej. ZUS już kilka miesięcy temu podał konkretne dni miesiąca, w których realizowane są wypłaty 500 plus. Jak to wygląda w grudniu 2022? Kiedy rodzice mogą spodziewać się pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus”. Przypominamy też, że aktualnie wnioski można złożyć szybciej, dzięki specjalnej aplikacji!

CZYTAJ TAKŻE: Waloryzacja 500 plus. Będą zmiany? Prezes PiS zabrał głos

Kiedy wypłaty 500 plus?

W grudniu 2022 roku będą realizowane wypłaty wniosków złożonych w terminie od 1 do 30 października 2022. Zaś w styczniu 2023 ZUS przeleje na konta Polaków pieniądze za wnioski złożone w terminach od 1 do 30 listopada 2022. Wcześniej złożony wniosek w tym miesiącu zapewni nam szybszą wypłatę w lutym 2023 roku.

Kiedy wypłaty 500 plus w grudniu 2022?

Polacy, którzy w październiku szybciej złożyły wniosek o wypłatę 500 plus mogą spodziewać się przelewu już w ten piątek, 2 grudnia. ZUS kilka miesięcy temu podał konkretne dni, w których realizowane są przelewy. To każdy 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 a także 22 dzień miesiąca.

Co ważne, jeżeli termin przelewu wypada na weekendzie, to pieniądze trafią na nasze konto szybciej. Oznacza to, że w tym miesiącu zamiast 4 grudnia (niedziela) i 18 grudnia (niedziela), 500 plus trafi na konta kolejno 2 grudnia i 16 grudnia.

ZUS potwierdza. Wypłaty emerytur przed świętami!

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – zapowiada prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 20 grudnia, a przekazywane na konto – 22 grudnia – dodaje prezes ZUS.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.

Wniosek o wypłatę 500 plus w aplikacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił aplikację mZUS. Dzięki niej można składać wnioski o świadczenia 500 plus, a także 300 plus (Dobry Start). Aplikacja pomoże w:

  • złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ i świadczenie dobry start 300+,
  • sprawdzić, co się dzieje z wnioskiem i zobaczysz jego status,
  • zobaczyć dane o wypłatach świadczeń,
  • skontaktować się z infolinią ZUS,
  • przejść do strony, która umożliwia rezerwację e-wizyty w ZUS,
  • odczytać wiadomości, które pojawiły się na Twoim profilu PUE
  • otrzymać powiadomienia  o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.
Pieniądze to nie wszystko - Janusz Steinhoff
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE