Wypadek w Lipowicy. Strażnicy graniczni z Sanoka wyciągnęli człowieka z płonącej ciężarówki

2022-11-23 16:40

Dwie osoby ucierpiały w zderzeniu dwóch ciężarówek w miejscowości Lipowica. Jako pierwsi na miejsce przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanok, którzy udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy.

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 9, na odcinku DK 19 w miejscowości Lipowica,gdy 40-letni kierowca, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

W tym samym czasie patrol SG realizował zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w powiecie krośnieńskim. W pewnym momencie mundurowi zobaczyli, że z jednej z ciężarówek wydobywał się już dym.

– Mając na uwadze skalę zdarzenia, strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji – informuje rzecznik BOSG ppor. Piotr Zakielarz.

Wypadek w Lipowicy. Mężczyźni trafili do szpitala

Poszkodowanym w wypadku był także drugi kierowca. Obaj trafili do krośnieńskiego szpitala. Sanoccy strażnicy graniczni zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaopiekowali się poszkodowanymi do czasu przybycia służb ratowniczych. Przez kilka godzin ruch odbywał się przez teren pobliskiego kamieniołomu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE