Wyciek danych z WZS przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Błąd w systemie informatycznym

i

Autor: Google Street Viev

Wyciek danych z WZS przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Błąd w systemie informatycznym

2022-06-23 16:26

Imiona, nazwiska, PESELE i daty urodzenia. Między innymi takie dane o pacjentach wyciekły z jednej z rzeszowskich przychodni przy ul. Warzywnej. Sytuacja miała miejsce jeszcze w styczniu tego roku, ale placówka o wszystkim poinformowała dopiero teraz.

Z oficjalnego oświadczeniu Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie wynika, że do wycieku doszło "w wynik błędu w systemie informatycznym". Do wycieku miało dojść od 5 do 7 stycznia tego roku. Naruszenie było wynikiem błędu w systemie SOLAB_WWW o polegało na możliwości zapoznania się z danymi osobowymi pacjentów naszego labolatorium po zalogowani się do konta pacjenta i manualnym aktywowaniu dostępu do danych jako lekarz – czytamy w komunikacie WZS w Rzeszowie.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Dane o stanie zdrowia nie wyciekły

Jednocześnie przychodnia informuje, że przychodnia zastrzegła, że ujawnione dane nie dotyczyły informacji o stanie zdrowia pacjentów. Z raportu przygotowanego przez dostawcę systemu wynika, że w czasie awarii do systemu zalogowały się 84 osoby. Zespół WZS zapewnia, że zaraz po wykryciu wycieku cały system został zablokowany, a wobec firmy informatycznej, która odpowiadała za system będą wyciągnięte konsekwencje. WZS informuje, że wszyscy pacjenci przychodni z ul. Warzywnej mogą skontaktować się z ich Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE