Wybuch armaty na imprezie w Chodaczowie. 50-latek z zarzutami

2022-09-27 14:15
Wybuch armaty na imprezie w Chodaczowie. 50-latek z zarzutami
Autor: Archiwum prywatne/SE Rzeszów

50-latek z powiatu leżajskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty. To po tym, jak w ostatnią sobotę w trakcie przyjęcia urodzinowego doszło do niekontrolowanego wybuchu repliki armaty czarno prochowej. W jego wyniku ranne zostały cztery osoby. Stan 17 i 19-latków jest nadal określany jako ciężki.

Do wybuchu doszło podczas imprezy z okazji 18. urodzin córki właściciela. W godzinach wieczornych, mężczyzna chciał zrobić niespodziankę uczestnikom i zaprezentować wystrzał hukowy z repliki armaty. Niestety, po podpaleniu lontu doszło do niespodziewanego wybuchu i rozerwania lufy, której metalowe elementy raniły stojących obok nastolatków.

– 50-latkowi przedstawiono zarzuty o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci detonacji materiału pirotechnicznego umieszczonego w lufie repliki działa samojezdnego i nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn – mówi podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Strzelał z repliki armaty na imprezie osiemnastkowej córki. Armata wybuchła

50-latek przyznał się do winy

Podejrzany przyznał się zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał dokładny przebieg wydarzeń. – Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe – tłumaczy rzecznik prasowy podkarpackiej policji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE