Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek ze wsparciem samorządowców z całej Polski [ZDJĘCIA]

2021-06-09 13:42

Wybory w Rzeszowie na ostatniej prostej! W ostatnich dniach Ewę Leniart poparł Jarosław Kaczyński, Grzegorza Brauna politycy Konfederacji, Marcina Warchoła kolejny raz wsparł Tadeusz Ferenc, a dzisiaj kandydat opozycji Konrad Fijołek dostał poparcie od samorządowców z całej Polski. Kandydat i wspierający go samorządowcy zaapelowali w środę o wybór włodarza stolicy Podkarpacia już w pierwszej turze. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekonywał, że niedzielne wybory będą miały znaczenie dla całej Polski.

Dzisiaj na Rynku w Rzeszowie zebrało się kilkudziesięciu samorządowców, m.in. prezydenci: Warszawy Rafał Trzaskowski, Łodzi Hanna Zdanowska, Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Sopotu Jacek Karnowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Konrad Fijołek nawiązał podczas konferencji do przesunięcia, ze względu na pandemię, terminu wyborów prezydenta Rzeszowa, które pierwotnie miały się odbyć 9 maja. Zasugerował także, że cel tej decyzji był polityczny. "Chciałbym do rzeszowian zwrócić się z jeszcze jedną prośbą. Ta kampania, jak wiecie, jest bardzo długa. Została tak zaplanowana, żeby was zlekceważyć i uniemożliwić wam w ewentualnej drugiej turze wzięcie udziału właśnie w tym święcie demokracji i wolności. Ale jest na to sposób - można im wyciąć figiel" - powiedział Fijołek. "Pierwsza tura, pierwsza tura!" - skandowali zgromadzeni na rynku sympatycy kandydata opozycji.

Spis treści

  1. Wybory w Rzeszowie. Trzaskowski: Te wybory to pierwszy krok do odzyskania władzy przez opozycję
  2. Wybory w Rzeszowie. Dulkiewicz: Wszystko w waszych rękach

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. Za 5 dni wybieramy nowego prezydenta miasta! [SONDA]

Wybory w Rzeszowie. Trzaskowski: Te wybory to pierwszy krok do odzyskania władzy przez opozycję

Trzaskowski podczas konferencji podkreślił, że rzeszowskie wybory to pierwszy krok na drodze do odzyskania władzy przez demokratyczną opozycję, „przez siły demokratyczne".

Ten pierwszy krok może być wykonany właśnie tutaj, w Rzeszowie, już za kilka dni. Właśnie wybierając Konrada Fiłojka możecie pokazać, że ta era niedemokratycznych rządów dobiega końca. Możecie pokazać swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych ludzi na drugich. I właśnie to wszystko się może zacząć tutaj" - przekonywał prezydent Warszawy.

Jak dodał, głos oddany na kandydata opozycji będzie miał znaczenie dla całej Polski, ponieważ jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji do tego, żeby wygrywać kolejne wybory.

Pamiętacie, jak rok temu krzyczeliśmy: mamy dość!?. Dzisiaj możecie krzyknąć: mamy głos!. I ten głos będzie miał wielkie znaczenie - podkreślał Trzaskowski.

Wybory w Rzeszowie. Dulkiewicz: Wszystko w waszych rękach

O wybór Fijołka już w najbliższą niedzielę apelowała też prezydent Gdańska. "Wybierzcie przyszłość Rzeszowa - miasta nowoczesnego, o dobrej jakości życia; miasta, które jest otwarte, uśmiechnięte tak, jak ja tego doświadczam chodząc po ulicach Rzeszowa; miasta, w którym każdy będzie czuć się dobrze. Gwarantuje to Konrad Fijołek. W najbliższą niedzielę wszystko w waszych rękach" - powiedziała Dulkiewicz, zwracając się do mieszkańców Rzeszowa

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE