asdasd

i

Autor: trackmetal

Wybory w Rzeszowie: Ewa Leniart obiecuje ogrody wertykalne w centrum miasta

2021-06-08 11:54

Wybory w Rzeszowie za kilka dni więc kandydatom zostało niewiele czasu, dlatego nie zwalniają tempa i rzucają obietnicami. To kandydaci na prezydenta Rzeszowa, którzy od tygodni próbują przekonać do siebie wyborców. Tym razem Ewa Leniart chce zazielenić 3 maja, a na zbiegu z Jagiellońską stworzyć deptak. Dodatkowo popierana przez Prawo i Sprawiedliwość kandydatka chce likwidacji krzykliwych reklam i szyldów w zabytkowych częściach miasta.

Zostało im niewiele czasu, dlatego nie zwalniają tempa i rzucają obietnicami. Kandydaci na prezydenta Rzeszowa, którzy od tygodni próbują przekonać do siebie wyborców. Tym razem Ewa Leniart chce zazielenić 3 Maja, a na zbiegu z Jagiellońską stworzyć deptak. Dodatkowo popierana przez Prawo i Sprawiedliwość kandydatka chce likwidacji krzykliwych reklam i szyldów w zabytkowych częściach miasta. Ewa Leniart chce też, by w deptak przekształcić część ulicy Mickiewicza. Na wszystkich deptakach miałyby powstać ogrody wertykalne, czyli żywe, zielone ściany.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Ulica Morgowa będzie poszerzona! Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu

Wybory w Rzeszowie: Ewa Leniart obiecuje ogrody wertykalne

Zielone ściany przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń zawartych w miejskim powietrzu, a rośliny rosnące na takich ścianach produkują w procesie fotosyntezy tlen, pochłaniając przy tym CO2.

Serce miasta, śródmieście, chciałabym wzbogacić o nowe deptaki, chciałabym, by w tej przestrzeni żyła kultura i rekreacja. Moja wizja zakłada również więcej zieleni, ogrodów, ale mniej szpetnych reklam przysłaniających piękne kamieniczki - tłumaczy kandydatka na prezydenta.

A wybory - już w najbliższą niedzielę 13 czerwca.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Specjalistyczny sprzęt uratuje życie setki zwierząt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE