Wybory w Rzeszowie. Borys Budka apeluje o jak najwyższą frekwencję w wyborach

2021-06-10 15:39 A.I PAP.
Wybory w Rzeszowie. Borys Budka
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Wybory w Rzeszowie w niedzielę! Lider PO Borys Budka zaapelował w czwartek o jak najwyższą frekwencję, tak by nowego włodarza miasta można było wybrać już w pierwszej turze. PO i KO wspierają w wyborach Konrada Fijołka. Lider PO odniósł się także do wczorajszego dnia, kiedy na Rynku zgromadzili się samorządowcy.

Borys Budka był pytany na czwartkowej konferencji w Rzeszowie o niedzielne wybory w Rzeszowie. Zaapelował do mieszkańców, aby frekwencja była na tyle duża, żeby można było wybrać nowego prezydenta stolicy Podkarpacia w I turze: Ja mogę apelować o jak najwyższą frekwencję. Najsilniejszą bronią polskiej, ale też każdej demokracji są kartka wyborcza i długopis. To wy możecie tutaj w Rzeszowie rozstrzygnąć wynik wyborów już w pierwszej turze. Możecie wybrać swojego gospodarza i to wy zdecydujecie, kto nim będzie. Nie politycy z Warszawy, nie politycy ze Śląska, nie politycy, którzy przywożeni są tutaj w teczkach - powiedział lider PO.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów. Na al. Kopisto palił się samochód! "Kłęby dymu spod maski" [ZDJĘCIA]

„Wybieracie swojego gospodarza i nikt wam w tym nie pomoże”

Borys Budka odniósł się także do wczorajszego dnia, kiedy na Rynku zgromadzili się samorządowcy, którzy wsparli Konrada Fijołka.

Raz jeszcze chcę podkreślić, to wy jesteście najważniejsi, wy - mieszkańcy Rzeszowa wybieracie swojego gospodarza i nikt wam w tym nie pomoże, bo wy musicie głosować zarówno sercem, jak i rozumem. Jedyne, o co będę apelował, to o jak najwyższą frekwencję, dlatego że świętem demokracji powinny być każde wybory - podkreślał Budka.

Dodał, że samorząd i samorządowcy są wtedy mocni, jeśli mają "wielkie poparcie społeczne". "I jako szef Platformy Obywatelskiej zawsze będę podkreślał, że w DNA Platformy Obywatelskiej jest silny samorząd, decentralizacja, oddawanie spraw mieszkańcom" - zaznaczył polityk.

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE