Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Wybory w Rzeszowie. Borys Budka apeluje o jak najwyższą frekwencję w wyborach

2021-06-10 15:39

Wybory w Rzeszowie w niedzielę! Lider PO Borys Budka zaapelował w czwartek o jak najwyższą frekwencję, tak by nowego włodarza miasta można było wybrać już w pierwszej turze. PO i KO wspierają w wyborach Konrada Fijołka. Lider PO odniósł się także do wczorajszego dnia, kiedy na Rynku zgromadzili się samorządowcy.

Borys Budka był pytany na czwartkowej konferencji w Rzeszowie o niedzielne wybory w Rzeszowie. Zaapelował do mieszkańców, aby frekwencja była na tyle duża, żeby można było wybrać nowego prezydenta stolicy Podkarpacia w I turze: Ja mogę apelować o jak najwyższą frekwencję. Najsilniejszą bronią polskiej, ale też każdej demokracji są kartka wyborcza i długopis. To wy możecie tutaj w Rzeszowie rozstrzygnąć wynik wyborów już w pierwszej turze. Możecie wybrać swojego gospodarza i to wy zdecydujecie, kto nim będzie. Nie politycy z Warszawy, nie politycy ze Śląska, nie politycy, którzy przywożeni są tutaj w teczkach - powiedział lider PO.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów. Na al. Kopisto palił się samochód! "Kłęby dymu spod maski" [ZDJĘCIA]

„Wybieracie swojego gospodarza i nikt wam w tym nie pomoże”

Borys Budka odniósł się także do wczorajszego dnia, kiedy na Rynku zgromadzili się samorządowcy, którzy wsparli Konrada Fijołka.

Raz jeszcze chcę podkreślić, to wy jesteście najważniejsi, wy - mieszkańcy Rzeszowa wybieracie swojego gospodarza i nikt wam w tym nie pomoże, bo wy musicie głosować zarówno sercem, jak i rozumem. Jedyne, o co będę apelował, to o jak najwyższą frekwencję, dlatego że świętem demokracji powinny być każde wybory - podkreślał Budka.

Dodał, że samorząd i samorządowcy są wtedy mocni, jeśli mają "wielkie poparcie społeczne". "I jako szef Platformy Obywatelskiej zawsze będę podkreślał, że w DNA Platformy Obywatelskiej jest silny samorząd, decentralizacja, oddawanie spraw mieszkańcom" - zaznaczył polityk.

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE