Wybieracie się na wakacje, a zbliża się wam drugi termin szczepionki? Dawka będzie czekała na was w dowolnym punkcie

i

Autor: pixabay

Wybieracie się na wakacje, a macie drugi termin szczepienia? Ta będzie na was czekała w dowolnym punkcie!

2021-07-02 12:24

Wybieracie się na wakacje, a czeka was druga dawka szczepionki przeciw COVID-19? Bez obaw. Od 1 lipca możecie przyjąć ją w dowolnym punkcie na terenie całej Polski. I co ważne, nie musicie wcześniej umawiać się na wizytę i szukać wolnego terminu. Do dowolnego punktu szczepień możecie przyjść z marszu.

Będąc na wakacjach nie musimy się obawiać, że ominie nas druga dawka szczepionki. Nie trzeba także ustalać swoich wakacyjnych planów pod termin szczepienia. Od 1 lipca możliwe są szczepienia w dowolnym punkcie w kraju. - Żeby program szczepień szedł jeszcze sprawniej, a liczba zaszczepionych rosła szybciej, wprowadzono kolejne ułatwienie, które obowiązuje od 1 lipca. Mowa o możliwości zaszczepienia się drugą dawką w dowolnym punkcie wybranym przez pacjenta - mówi Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Od dziś możecie składać wnioski o 300 plus. Jak złożyć taki wniosek?

Jak to wygląda w praktyce?

  •  Wybieramy dowolny punkt szczepień, w którym chcemy przyjąć drugą dawkę, np. tam gdzie udajemy się na wakacje, bez konieczności wcześniejszego umawiania się. Można przyjść z marszu, wypoczywając daleko od domu i punktu, do którego byliśmy pierwotnie zapisani na podanie drugiej dawki,
  •  możemy oczywiście skorzystać z pomocy infolinii 989 oraz IKP,
  •  pamiętajmy, aby upłynął minimalny przewidziany odstęp między dwoma dawkami,
  •  musimy mieć przy sobie dokument potwierdzający naszą tożsamość,
  •  po przyjęciu drugiej dawki, punkt szczepień oznaczy w systemie inne niż wcześniej planowane miejscu szczepienia i na życzenie wyda nam potwierdzenie przyjęcia drugiej dawki.

To potwierdzenie cały czas będziecie mieli na internetowym koncie pacjenta czy w aplikacji moje IKP.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE