Wybieg dla psów na osiedlu Kmity już otwarty. Kiedy otworzą ten na bulwarach?

2021-05-05 15:21
RZESZÓW. Wybieg dla psów na osiedlu Kmity już otwarty. Kiedy otworzą ten na bulwarach?
Autor: pixabay

Wybieg dla psów na osiedlu Kmity już otwarty. Kiedy otworzą ten na bulwarach? Oba rzeszowskie wybiegi dla czworonogów miały działać już na majówkę. Tymczasem mieszkańcy Rzeszowa i ich pupile mogą korzystać tylko z jednego. Mowa o wybiegu w parku na osiedlu Kmity. W tym Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wymienił ogrodzenie, wyrównał podłoże i zasiał nową trawę. Podobne prace wykonano na wybiegu na rzeszowskich bulwarach. Kiedy ten zostanie otwarty?

Wybieg dla psów na osiedlu Kmity już otwarty. Kiedy otworzą ten na bulwarach? W Rzeszowie są dwa wybiegi dla psów. Wiosną tego roku Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął odnawianie psich wybiegów. Trzeba było odnowić psie przeszkody, wyrównać teren i zasiać nowy trawnik. Co więcej, w jednym z wybiegów trzeba było również odnowić ogrodzenie. Te prace udało się szybko przeprowadzić. Ale problem pojawił się w podłożu.

- Najważniejszym zabiegiem, który Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał to odnowienie nawierzchni, a więc wyrównanie podłoża i posiania trawy. Ta w wyniku intensywnych zabaw zwierzaków trochę się zniszczyła. Pojawiło się błoto i sporo nierówności. To wszystko zostało wyrównane. Posiano także nową trawę. I tutaj pojawiły się przeszkody w postaci pogody. W kwietniu spadł śnieg i trawa nie ukorzeniła się zbyt szybko. Dlatego też wystąpiło pewne opóźnienie, gdyż chcieliśmy oddać te wybiegi w jak najlepszym stanie - tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Biblioteka przy ul. Sokoła wypożyczy ci książkę! Nic nadzwyczajnego? A jednak!

Wybieg dla psów na osiedlu Kmity już otwarty. Kiedy otworzą ten na bulwarach?

W ostatni piątek, tuż przed długim majowym weekendem do użytku urzędnicy oddali psi wybieg na os. Kmity w Rzeszowie. Pod koniec tego tygodnia czworonogi, a także ich opiekunowie będą mogli korzystać także z wybiegu zlokalizowanego na rzeszowskich bulwarach.

A my przypominamy, wybiegi dla psów to jedne z nielicznych miejsc w Rzeszowie, gdzie możecie spuścić psa ze smyczy bez obawy, że dostaniecie mandat.

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie na ostatniej prostej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE