Wszystkich Świętych w Rzeszowie. Jak dojechać na cmentarz? Są dodatkowe linie MPK

i

Autor: MS.

Wszystkich Świętych w Rzeszowie. Jak dojechać na cmentarz? Są dodatkowe linie MPK

2022-10-28 10:27

W dniu Wszystkich Świętych uruchomionych zostanie w Rzeszowie 10 specjalnych linii miejskich autobusów, które dowozić będą mieszkańców do cmentarzy. Autobusy zostaną oznakowane literami. Ceny biletów pozostają takie, jak dla pozostałych linii miejskich. Ważność zachowują wszystkie bilety okresowe.

Jak podaje na stronie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie (MPK) w dniu 1 listopada w ramach akcji „ZNICZ” uruchomione zostaną linie specjalne: „A”, „B”, „C”, „D”, „F”, „G”, „H”, „M”, „S” oraz „Z”, które z poszczególnych części miasta dowozić będą pasażerów pod bramy dwóch głównych rzeszowskich cmentarzy: Pobitno i Wilkowyja oraz do cmentarza Zwięczyca.

Większość tych autobusów kursować będzie co 20 minut. Jedynie linia „Z”, która dowiezie pasażerów w pobliże cmentarza komunalnego Zwięczyca, oraz linia „K” będą jeździć z różną częstotliwością. Z dokładnym rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

  • Pełny rozkład jazdy w dniu 1 listopada dostępny jest »TUTAJ«
Wszystkich Świętych 2022. Groby znanych Polaków, którzy zmarli w ostatnim roku

Co z biletami w Wszystkich Świętych?

ZTM zawiadomił też, że 1 listopada na liniach specjalnych będą obowiązywać te same bilety jak dla pozostałych linii miejskich. Swoją ważność zachowają wszystkie bilety okresowe: miesięczne sieciowe, trzydziestodniowe sieciowe, pięciodniowe i semestralne, jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Od 1 listopada w życie wchodzą też podwyżki cen biletów. Tyle trzeba będzie zapłacić za kurs:

  • Bilety jednoprzejazdowe MPK wzrosną z 4 zł do 5 zł.
  • Zlikwidowane zostaną bilety godzinne, a w ich miejsce zostaną wprowadzone bilety 90-minutowe z 8,20 zł.
  • Bilet dobowy ma podrożeć o 4 zł, czyli trzeba będzie zapłacić za niego 18 zł.

Zmiany w trasach MPK 

31 października i 1 listopada zostaną tez nieco zmienione trasy kilku linii autobusowych: nr 1, 4, 11, 15 i 39. Kursy niektórych zostaną wydłużone, a w innych zostaną pominięte niektóre przystanki lub pojawią się nowe. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE