Wydarzenia

Wsadzili psa do foliowego worka i wyrzucili go w lesie. Pomogli policjanci

2023-03-27 14:56

Niżańscy policjanci pomogli psu, który został bezdusznie porzucony w lesie przez właściciela. Przestraszone zwierzę początkowo nie pozwalało się do siebie zbliżyć, ale mundurowym udało się go oswoić. Zaopiekowali się nim, a dzięki skutecznej interwencji jeszcze tego samego dnia udało się znaleźć dla niego nowy dom.

Pies porzucony w lesie. Skuteczna interwencja policji

W niedzielę po godzinie 10.00 dyżurny niżańskiej policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która podczas spaceru w lesie zauważyła porzuconego psa. Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol. Po przybyciu, funkcjonariusze zauważyli przegryziony, związany od góry foliowy worek. Znajdował się w nim mały pies. Zwierzę było przestraszone i początkowo agresywnie nastawione do policjantów. Mundurowi cierpliwie oswajali psa, którego po chwili wynieśli z lasu na rękach.

Funkcjonariusze z Niska przygotowali psu bezpieczne miejsce, a jeszcze tego samego dnia udało im się znaleźć nowy dom dla czworonoga. Nowy właściciel, poruszony historią psa, zaoferował dla niego stałą opiekę.

ZOBACZ: Policjanci pomogli porzuconemu w lesie psu

Najbardziej poszukiwany rzeszowianin Robert Cz. zatrzymany w Hiszpanii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE