Wrócą niedziele handlowe! Projekt już trafił do sejmowej komisji. Powodem koronawirus

2020-07-26 10:50
Wrócą niedziele handlowe! Projekt już trafił do sejmowej komisji. Powodem koronawirus?
Autor: Pixabay/biana_lucas

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce w Polsce wrócą niedziele handlowe. Tego domagają się przedsiębiorcy, którzy liczą straty w czasach pandemii koronawirusa. Już pojawił się stosowny projekt w tej sprawie. Co zakłada?

Powrót niedzieli handlowych

Czy wrócą niedziele handlowe? Wiele na to wskazuje. Do Rady Dialogu Społecznego wpłynął już stosowny projekt. Zniesienia zakazu handlu w niedziele domagają się przedsiębiorcy, którzy uważają, że przy takiej zmianie mogliby częściowo odrobić straty spowodowane pandemią koronawirusa i, tym samym, poprawić sytuację finansową swoich pracowników.

Do projektu ustawy dotarł "Fakt". Dziennik podaje, że zniesienie zakazu handlu w niedziele miało by miejsce właśnie w czasie pandemii i 180 dni po jej odwołaniu. Co ważne, w tym terminie nie zrobilibyśmy zakupów w te niedziele, w które przypada jednocześnie święto.

Zakaz handlu w niedziele w Polsce

Zakaz handlu w niedziele w Polsce ma wielu zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi podnoszą, że każdy pracownik handlu ma prawo do wolnej niedzieli i odnoszą się do podobnych modeli za granicą. Drudzy uważają, że zakaz handlu w niedziele uderza w gospodarkę i uniemożliwa pracownikom dokonanie wolnego wyboru w tej sprawie.

Niedziele handlowe 2020

Jeśli projekt wejdzie w życie, będziemy mieli ze swoistą handlową rewolucją. Faktem jest, że obecnie w 2020 roku przypada zaledwie 7 niedziel handlowych.

Jak postępować z kleszczem? Posłuchaj:
Zdarzenie z murem! Rozbił samochód ale nie skończył pościgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE