Wniosek o tarczę: Przedsiębiorcy z Podkarpacia popełniają proste błędy

i

Autor: Pixabay

Wniosek o tarczę: Przedsiębiorcy z Podkarpacia popełniają proste błędy [NAJCZĘSTSZE BŁĘDY]

2020-04-20 12:07

Wielu przedsiębiorców z Podkarpacia czeka na wypłatę postojowego. Okazuje się jednak, że wiele wniosków musi być ponownie rozpatrywanych, a przyczyną są liczne błędy. Jak się ich ustrzec? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Postojowe na wagę złota

Te pieniądze dla wielu przedsiębiorców z Podkarpacia oznacza teraz być albo nie być. Wnioski o wypłatę środków z tarczy antykryzysowej można składać elektronicznie (za pomocą PUE) lub papierowo. Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 kwietnia przedsiębiorcy złożyli do ZUS w całym kraju ponad milion wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej.

Jeśli wniosek jest wypełniony błędnie, na pieniądze trzeba będzie poczekać dłużej. A tych na Podkarpaciu trafia się sporo.

Tarcza antykryzysowa: Najczęstsze błędy we wnioskach

  • Brak podpisu przy wniosku

Na jakie błędy trafiają eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? To najczęściej niepodpisywanie oświadczeń. Brak podpisu powoduje, że wniosek zamiast do realizacji musi zostać uzupełniony.

- Znacznie wydłuża to czas na przykład wypłaty postojowego czy wydanie decyzji o zwolnieniu z opłacania składek – wskazuje rzecznik ZUS na Podkarpaciu, Wojciech Dyląg.

  • Podpis taki, jak we wzorze


Zdarzają się też inne błędy. To np. podpisywanie się imieniem i nazwiskiem z wzorów ZUS.

- Udostępniliśmy na stronie internetowej wzór poprawnie wypełnionego wniosku, który jest podpisany Janem Kowalskim. Niestety niektóre osoby przepisują wzór bezrefleksyjnie – dodaje rzecznik.

  • Błędne wpisywanie wynagrodzenia

Nie tylko podpis stanowi problem. Przedsiębiorcy często dopisują niepotrzebne informacje we wnioskach w różnych miejscach.

- Zdarzają się również przypadki, że zamiast wynagrodzenia miesięcznego wpisywana jest stawka godzinowa lub błędny numer rachunku bankowego – mówi Dyląg.

  • Wysyłanie wniosków na skrzynkę mailową

Wiele wniosków wpływało na różne e-maile placówek ZUS, co jest błędem. Takie osoby muszą ponownie złożyć podpisany wniosek.

Na podst. mat. pras. ZUS w Rzeszowie

Posłuchaj, co to jest fruktoza. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

QUIZ. Oficjalne skróty państw. Myślisz, że to proste? Możesz bardzo się zdziwić

Pytanie 1 z 15
Kod ISO Austrii to:
Maseczka ochronna a okulary - jak ją nosić, by nie parowały?