Wili zagryzły jelenia na podwórku w Łobozewie. Tuż obok domu

i

Autor: pexels

Bieszczady

Wilki zagryzły jelenia na podwórku w Łobozewie. Tuż obok domu! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

2023-05-05 14:52

Bieszczadzkie wilii nie próżnują. Pod koniec kwietnia ich ofiarą padł młody jeleń. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze drapieżniki zagryzły swoją ofiarą na podwórku jednej z posiadłości w powiecie bieszczadzkim, zaledwie kilkadziesiąt metrów od domu.

Spis treści

  1. Ataki wilków w Bieszczadach
  2. Wilki w Łobozewie
  3. Ataki wilków w Teleśnicy i Ustrzykach

Ataki wilków w Bieszczadach

Lista sytuacji, w których w Bieszczadach dochodzi do częstszych spotkań ludzi z drapieżnikami wydłuża się. W tym roku mieliśmy już do czynienia z niedźwiedziami odwiedzającymi domostwa, by szukać w nich łatwej zdobyczy, a także wilkami, coraz odważniej zapuszczającymi się w okolice miejscowości i polującymi na zwierzynę. Do kolejnej tego typu sytuacji doszło w poniedziałek 24 kwietnia.

Wilki w Łobozewie

Tym razem wilki zaatakowały młodego jelenia w Łobozewie Górnym w powiecie bieszczadzkim. Zwierze zostało zagryzione na posesji jednego z mieszkańców miejscowości. Nadjedzone przez drapieżniki truchło właściciel domu znalazł zaledwie kilkadziesiąt metrów od swojego domu. Jak przekazał naszemu reporterowi, podwórko, na którym wilki zagryzły jelenia, znajduje się w środku miejscowości, nie na jej dalekich obrzeżach.

Nadesłane przez Czytelnika zdjęcia są drastyczne. Wrażliwe części zdjęć zostały zamazane

– Zgłaszane było, ale temat wilka jest niestety niewygodny nikomu – przekazuje zaniepokojony mieszkaniec Łobozowa Górnego.

Ataki wilków w Teleśnicy i Ustrzykach

Co ważne, nie jest to odosobniony przypadek. Jak przekazał właściciel posesji, na której zagryziony został jeleń, do podobnych sytuacji dochodziło w ostatnich tygodniach kilkukrotnie. Także w okolicach Teleśnicy i Ustrzyk.

Pod Wałbrzychem mieszkają trzy młode wilki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE